ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Český taneční pár je po krátkém programu desátý

Velikost textu:
aktualizováno 26. 1. 2011 17:35

Bern - Krátké tance na krasobruslařském mistrovství Evropy vyhráli Francouzi Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat, kteří o 1,45 bodu porazili Rusy Jekatěrinu Bobrovovou a Dmitrije Solovjeva. Čeští krasobruslaři Lucie Myslivečková a Matěj Novák jsou po první části soutěže desátí. Krátký tanec se jel na velké mezinárodní soutěži vůbec poprvé, před touto sezonou byl zaveden jako novinka spojením povinného a originálního tance. Letos se skládá z povinné části v rytmu waltzu a originální části, v níž si mohly páry vybrat ze čtyř různých rytmů. Volný tanec je na programu v pátek.

Český taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák
Český taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák
Otevřít galerii
 • Český taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Francouzský taneční pár Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2277/227636.jpg?1296063916

Sedmadvacetiletá Pechalatová s třicetiletým Bourzatem zvolili jako hudební doprovod soundtrack z filmu Doktor Živago a získali za něj nejvyšší známky v technické hodnotě programu i za programové komponenty. Díky tomu po dvou čtvrtých místech z posledních dvou sezon útočí na první velkou medaili, a hned zlatou. První medaili mohou získat i mladí Rusové Bobrovová se Solovjevem, kteří technicky vytříbenou jízdou odsunuli na třetí místo zkušené britské sourozence Sinead a Johna Kerrovy.

Krátký tanec se nevydařil jediným startujícím medailistům z loňského roku, Italům Federice Faiellaové a Massimu Scalimu. Partnerka hned v úvodu nedokončila jednu ze sólových tanečních piruet a bodová srážka poslala úřadující vicemistry Evropy až na devátou pozici.

ME v krasobruslení 2011 Švýcarsko

Hned za nimi jsou čeští reprezentanti, kteří si při svém debutu na evropském šampionátu vytvořili ziskem 54,37 bodu nový osobní rekord, ale velká chyba v twizzlech je rovněž připravila o ještě lepší výsledek. Novák při sólové taneční piruetě zavrávoral, a když ji dokončil, ocitl se nebezpečně blízko partnerce, která spadla.

Taneční páry po krátkém programu:

1. Pechalatová, Bourzat (Fr.) 66,91 b.,

2. Bobrovová, Solovjev (Rus.) 65,46,

3. Kerrová, Kerr (Brit.) 62,87,

4. Ilinychová, Kacalopov 60,93,

5. Rjazanovová, Tkačenko (všichni Rus.) 60,91,

...10. Myslivečková, Novák (ČR) 54,37.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.