ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sjezdař Grugger měl v Kitzbühelu hrozivý pád

Velikost textu:
aktualizováno 20. 1. 2011 19:42

Kitzbühel (Rakousko) - Rakouský lyžař Hans Grugger měl v dnešním tréninku na slavný sobotní sjezd v Kitzbühelu pád, při němž utrpěl těžké zranění hlavy. Devětadvacetiletý specialista na rychlostní disciplíny ztratil při nehodě vědomí a z trati ho přepravil vrtulník do nemocnice v Innsbrucku, kde se musel podrobit naléhavé operaci. Trénink, v němž zajel 27. čas český lyžař Ondřej Bank, byl po Gruggerově pádu na půl hodiny přerušen.

Sjezdař Hans Grugger po pádu na sjezdovce v Kitzbühelu
Sjezdař Hans Grugger po pádu na sjezdovce v Kitzbühelu
Otevřít galerii
 • Sjezdař Hans Grugger po pádu na sjezdovce v Kitzbühelu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2261/226096.jpg?1295536188
 • Záchranáři odvážejí Hanse Gruggera z Kitzbühelu do nemocnice autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2261/226098.jpg?1295536279

Po několikahodinovém zákroku neurochirurgického týmu byl Grugger přeložen na jednotku intenzivní péče, kde stráví noc. Informace o jeho stavu zveřejní lékaři podle Rakouského lyžařského svazu až v pátek. Dnes jeho vedení v prohlášení pouze konstatovalo, že operace byla úspěšná.

Grugger, vítěz čtyř sjezdů Světového poháru, upadl brzy po startu v pasáži zvané "Myší past". Po skoku se ve vzduchu přetočil a spadl hlavou na zledovatělou sjezdovku Streif. "Utrpěl mozko-lebeční trauma, zranění hrudníku a nereagoval na slova," řekl krátce po transportu lyžaře mluvčí Rakouského lyžařského svazu Markus Aichner.

přehrát video
Reportáž Zuzany Kalátové

Banka 27. místo překvapilo

Z výsledku v tréninku byl český lyžař poměrně překvapený, protože jel opatrně a na trati chyboval. Bank startoval až s číslem 57 a za vítězným Švýcarem Didier Cuchem, který zajel trať v čase 2:01,12 minuty, zaostal o 3,89 sekundy. "Udělal jsem moc chyb. Jel jsem dost volně a jsem překvapený, že jsem sedmadvacátý," řekl Bank. Pokud by se vešel do třicítky v sobotním závodu, pak by na Hahnenkammu bodoval ve sjezdu jako první Čech a vyhrál by v sázce auto.

Český jezdec, který měl těžký pád v Kitzbühelu před třemi lety a pak kvůli zlomenině nohy rok a půl nezávodil, byl rád, že trénink zvládl. "Bylo to kvůli pádu velice nervózní a všichni pak byli hodně nejistí. Já jsem ten kopec vždycky shazoval a dělal si z něj kapku legraci, ale je to vážně vražedné místo," prohlásil Bank.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.