ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Sprint dvojic v Liberci vyhráli Norové, Češi do finále neprošli

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2011 20:26

Liberec - Norští lyžaři Johan Kjölstad a Ola Vigen Hattestad vyhráli sprint dvojic klasickou technikou na Světovém poháru v Liberci. České dvojice neuspěly - Martin Koukal, Dušan Kožíšek i Ondřej Horyna a Petr Novák vypadli v semifinále. Ženský závod suverénně ovládly Norky Marit Björgenová a Maiken Caspersen Fallaová. Slunečné počasí dnes přilákalo do Vesce skoro 3 500 diváků, skoro o dva tisíce více než v sobotu, ale českého úspěchu se tentokrát nedočkali. "Jsem zklamaný, tenhle víkend se nepovedl. Mělo to být finále, což je hranice úspěchu, i pro diváky, ale nebyli jsme dost rychlí," řekl Koukal.

Johan Kjölstad
Johan Kjölstad
Otevřít galerii
 • Johan Kjölstad autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/700/69987.jpg?1235477674
 • Dušan Kožíšek autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Češi se nevyhnuli komplikacím. Větší potíže měl Kožíšek, který během druhého úseku nejdříve ve sjezdu v prudké zatáčce málem vyletěl z trati, ale zachránil ho až střet s Keinem Einastem, který Estonce katapultoval mimo trať do ochranné sítě. O pár vteřin později nastal další problém. Kožíšek jel mimo stopu a jeden ze soupeřů mu ukopl pravou hůlku.

Aby toho nebylo málo, Koukal při jedné z předávek málem ztratil lyži. Do stopy ho nepustil Švéd Jesper Modin a při střetu otevřel českému běžci vázání. Přesto mohl český pár postoupit. Kožíšek ve finiši ztratil tři desetiny na Italy, kteří nakonec prošli mezi nejlepší časem. "Chyběly mi informace v závěru kola, kdy jsem si myslel, že nám to vydá, a bohužel to nevydalo," řekl Kožíšek. 

Druhý český pár přišel o možnost postupu rovněž po pádu, který potkal v jednom ze sjezdů Horynu. Závod žen domácí lyžařky neobsadily.

SP v běhu na lyžích 2011 Česko
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.