ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Sdruženář Slavík si v Seefeldu vyrovnal své maximum

Velikost textu:

Seefeld (Rakousko) - Český sdruženář Tomáš Slavík obsadil v závodě Světového poháru v Seefeldu 17. místo. Vyhrál Francouz Jason Lamy Chappuis a posunul se do čela průběžného pořadí seriálu. Obhájce celkového prvenství Lamy Chappuis se dostal do vedení po vítězství ve skokanské části, po které měl před během na 10 km minutový náskok. Olympijský vítěz nakonec dorazil do cíle s náskokem 29 vteřin před Magnusem Moanem, třetí skončil další Nor Mikko Kokslien.

Český sdruženář Tomáš Slavík
Český sdruženář Tomáš Slavík
Otevřít galerii
 • Český sdruženář Tomáš Slavík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český reprezentant v severské kombinaci Tomáš Slavík autor: MURAD SEZER, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Lamy Chappuis se díky vítězství posunul do čela průběžného pořadí SP a před druhým Mariem Stecherem má náskok 93 bodů. Rakouský reprezentant dnes v Seefeldu nestartoval, protože si při pátečním skokanském tréninku poranil kloubní pouzdro pravého kolene.

Slavík na nejrychlejšího Lamyho Chappuise ztratil minutu a 47 sekund a 17. místem vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezoně. Z dalších českých reprezentantů bodoval už jen pětadvacátý Miroslav Dvořák. Pavel Churavý skončil mimo nejlepší třicítku na 44. pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.