ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Trejbal podruhé v sezoně bodoval ve slalomu

Velikost textu:

Adelboden - Český lyžař Filip Trejbal podruhé v této sezoně bodoval ve Světovém poháru. Čtyři dny po svých 26. narozeninách obsadil devatenácté místo ve švýcarském Adelbodenu. Triumfoval Chorvat Ivica Kostelič, který vedl už po prvním kole a v druhém uhájil vedení před trojicí Rakušanů. Třinácté vítězství v kariéře vyneslo jednatřicetiletému lyžaři vedení v hodnocení slalomu i v celkové klasifikaci Světového poháru. Trejbal, juniorský mistr světa z roku 2005, navázal na 17. místo z listopadového slalomu v Levi, pak už v tomto ročníku startoval jen ve Val d'Isere, kde se nekvalifikoval do druhého kola. To dnes potkalo zbylou trojici českých reprezentantů na startu.

Ivica Kostelič
Ivica Kostelič
Otevřít galerii
 • Ivica Kostelič autor: Armando Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/591/59052.jpg?1229951625
 • Filip Trejbal zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kryštof Krýzl se do nejlepší třicítky těsně nevešel, na 31. místě jej od účasti v druhém kole dělilo 13 setin sekundy. Ondřej Bank s Martinem Vráblíkem byli mezi pětadvaceti závodníky, kteří první kolo nedokončili.

Trejbal v prvním kole zajel 25. a v druhém desátý čas, kterým byl rychlejší i než stříbrný olympijský medailista Kostelič. Chorvat měl ale po první jízdě výrazný náskok a první místo udržel, když o 26 setin porazil Marcela Hirschera. Třetí Reinfried Herbst ztratil už přes sekundu.

Náročnou trať Chuenisbärgli nezvládli vedle Banka s Vráblíkem ani někteří favorité. Do cíle prvního kola nedojel například olympijský vítěz Giuliano Razzoli z Itálie nebo Rakušan Benjamin Raich. Do závodu nezasáhl lídr průběžného pořadí SP Aksel Lund Svindal z Norska, kterého trápila horečka.

Reinfried Herbst
Reinfried Herbst
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.