ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sáblíkovou čeká ME v Collalbu, kde odstartovala svou kariéru

Velikost textu:
aktualizováno 7. 1. 2011 19:52

Collalbo (Itálie) - Dvojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou čeká závod v italském Collalbu, kde před čtyřmi lety odstartovala svou úspěšnou kariéru. Rychlobruslařská hvězda bude na tamním otevřeném oválu obhajovat titul mistryně Evropy ve víceboji, překvapivou kontinentální šampionkou se přitom v Collalbu stala i v lednu 2007.

Martina Sáblíková v tréninku
Martina Sáblíková v tréninku
Otevřít galerii
 • Martina Sáblíková v tréninku autor: Karel Pešek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2033/203253.jpg?1287430434
 • Martina Sáblíková autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1521/152025.jpg?1269364555

Sáblíková několikrát prohlásila, že se v Collalbu vlastně cítí jako doma. I proto si přeje, aby zde uspěla. Cíle si stanovila tradiční - umístění na stupních vítězů. "Bude to těžké, ale doufám v bednu. Samozřejmě se ale budu snažit," pousmála se svěřenkyně trenéra Petra Nováka, která od roku 2007 na žádném mistrovství Evropy nechyběla mezi trojicí nejlepších. Doma má dvě vícebojařská zlata a dva bronzy.

Sáblíková: Adeptek na umístění je dost

Česká rychlobruslařka se soustředí na všestrannější rychlobruslařky. "Spíš se koukám na ty, které umí všechny tratě. Holanďanky, Rusky a Norky šly letos nahoru," vypočítala soupeřky v bojích o medaile. Adeptek na umístění na stupních vítězů je podle ní asi osm. "Na začátku je soupeřek hodně, ale kolik holek bude bojovat o medaile, se ukáže po prvních dvou tratích. Teď se musí počítat se všemi," řekla Sáblíková.

Nejlepší sportovkyně České republiky uplynulého roku trénuje v Collalbu s krátkou přestávkou již od 5. prosince. A s přípravou i formou je celkem spokojená. "Pocity se mění podle počasí. Když fouká vítr, tak časy nejsou moc dobré a jsem z toho pak trochu rozčarovaná. Jinak je to ale docela v pohodě," uvedla.

Sáblíková se chystá na víkendový boj
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.