ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Shorttrackařka Novotná pošilhává po rychlobruslařském oválu

Velikost textu:

Praha – Rychlobruslařka Kateřina Novotná se možná na olympijských hrách v Soči nepředstaví na oválu pro short track, ale v klasické rychlobruslařské hale. Šestadvacetiletá česká reprezentantka se totiž společně s Martinou Sáblíkovou a skupinou trenéra Nováka chystá do Itálie, kde se zúčastní rychlobruslařského ME ve víceboji. Kateřina Novotná od short tracku odejít nechce, jen svůj repertoár rozšiřuje a hledá cestu, jakou se v budoucnu ubírat.

Shorttrackařka Kateřina Novotná
Shorttrackařka Kateřina Novotná
Otevřít galerii
 • Shorttrackařka Kateřina Novotná autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2203/220214.jpg?1293462833
 • Brusle na short track autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Přestože disciplína Kateřiny Novotné se rychlobruslení na první pohled podobá, ve skutečnosti je téměř vše pro nejlepší českou shorttrackařku jiné. "Dynamika je jiná. Závodění je založené úplně na jiném principu, ale je to stále bruslení," zdůraznila Novotná.

Bruslařka na krátkém oválu nyní naráží na stejný problém jako Martina Sáblíková. V České republice chybí rychlobruslařská hala, a tak musí trénovat stejně jako dvojnásobná olympijská vítězka krok na suchu. "Snažím se co to dá buď jezdit na prkně, nebo na ledě," uvedla letošní mistryně ve víceboji v short tracku.

Reakce Kateřiny Novotné

Šestadvacetiletá závodnice odjíždí zítra s týmem Martiny Sáblíkové do Itálie na evropský šampionát ve víceboji. Pokud se jí bude dařit, mohli by ji fanoušci vidět třeba na příštích olympijských hrách ve stíhacím závodě družstev společně se Sáblíkovou a Erbanovou. "Vzhledem k Soči je to nová motivace," dodala Novotná.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.