ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Na Turné čtyř můstků cestuje pětice skokanů, nejede Hájek

Velikost textu:

Praha - Pětice skokanů na lyžích Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Borek Sedlák a Lukáš Hlava pojede na úvod Turné čtyř můstků. Na turné nejede Antonín Hájek, kterému se nedaří a bude se připravovat na leteckou část sezony. Prestižní Turné čtyř můstků, součást Světového poháru skokanů na lyžích, začne 28. prosince kvalifikací na závod v Oberstdorfu, který bude o den později.

Jakub Janda
Jakub Janda
Otevřít galerii
 • Jakub Janda autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/53/5264.jpg?1200861799
 • Roman Koudelka autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/21/2059.jpg?1199804461

Většina národního týmu skákala v Liberci a někteří se na můstek vrátí před Štědrým dnem. Jakub Janda se připravuje doma a skákat jezdí do polského Szczyrku. "Pak mají kluci volno, aby nasáli vánoční atmosféru, odreagovali se od skoků a získali velkou chuť si zase zaskákat a ukázat se na turné," řekl Jiroutek. Češi letos ještě nebyli v SP v elitní desítce, i když třeba Matura k tomu měl o víkendu blízko.

Jiroutek o Hájkovi:

"Chystá se na letovou část sezony. Pokusíme se o podobný efekt jako loni, kdy se na letech chytil a rozjel se k dobré sezoně."

"Základem turné je vždy první závod a skvěle skákat se musí už od kvalifikace, aby měli kluci solidní soupeře," připomněl Jiroutek speciální systém Turné čtyř můstků, na kterém v prvním kole soupeří vždy dva závodníci proti sobě. Hájek bude místo turné trénovat a připravovat se na pokračování SP, které začne lety v Harrachově.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.