ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Skikrosař Kraus dojel čtvrtý, včerejší senzace Kučerová vypadla v kvalifikaci

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2010 16:06

Innichen (Itálie) – Skikrosař Tomáš Kraus se rychle zotavil po včerejším pádu a v dnešním závodě se poprvé v sezoně probojoval až do finálové jízdy, kde nakonec skončil čtvrtý. Kraus potvrdil, že se mu v této sezoně znovu daří starty. Už v sobotu, kdy měl ve čtvrtfinále po kolizi s úřadujícím mistrem světa Andreasem Mattem poměrně těžký pád, byl vždy na začátku svých jízd nejrychlejší. Totéž zopakoval i dnes a postupně vyhrál osmifinále, čtvrtfinále, kde oplatil porážku Mattovi, i semifinále.

Tomáš Kraus v čele závodu
Tomáš Kraus v čele závodu

V každé jízdě Kraus porazil Američana Johna Tellera, který mu to ale ve finále oplatil a skončil třetí. Druhý dojel Švýcar Alex Fiva a z vítězství se radoval Australan Scott Kneller.   

Kraus potvrdil, že má dobrou formu. "Je vidět, že mi to jezdí, mám z toho
opravdu dobrý pocit," uvedl český závodník s tím, že medailové výsledky by měly přijít v dalších závodech. Sobotní pád ho ale trochu poznamenal, večer ho bolel kotník. "Všichni se hodně divili, že jsem přišel na start," podotkl Kraus s tím, že už je zdravotně v pořádku.

Další česká závodnice Nikol Kučerová dnes nenavázala na včerejší senzační třetí místo, když nepostoupila z kvalifikace. Mezi ženami byla nakonec nejrychlejší Švýcarka Fanny Smithová, za ní se seřadily olympijská vítězka a mistryně světa Ashleigh McIvorová z Kanady a Němka Heidi Zacherová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.