ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Koukalová i Novotný zajeli nejlepší snowboardcross v sezoně SP

Velikost textu:
aktualizováno 18. 12. 2010 10:45

Telluride - Klára Koukalová obsadila na Světovém poháru ve snowboardcrossu v americkém Telluride dvanácté místo a vyrovnala svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře. Jejím téměř tři roky starým maximem zůstává osmé místo z italského Valmalenca, dvanáctá byla i loni v La Molině ve Španělsku. O dvě místa horší byla v pátečním závodě juniorská mistryně světa Eva Samková. Obě české reprezentantky vypadly ve čtvrtfinále a po třech závodech se v celkové klasifikaci společně dělí o 17. místo.

Michal Novotný
Michal Novotný
Otevřít galerii
 • Michal Novotný zdroj: www.michalnovotny.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/749/74826.jpg?1237558141
 • Start snowboardcrossu zdroj: www.michalnovotny.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/749/74827.jpg?1237558220

Bez bodové ztráty vede pořadí zatím suverénní Kanaďanka Dominique Maltaisová. Stejně jako Koukalová si pro nejlepší výsledek v sezoně dojel Michal Novotný, který obsadil třinácté místo. Poprvé v ročníku prošel z osmifinále, když ve své rozjížďce prohrál jen s pozdějším celkovým vítězem a novým lídrem SP Pierrem Vaultierem z Francie a ve vzájemném souboji vyřadil krajana Davida Bakeše.

Ve čtvrtfinále pro Novotného závod skončil i trochu smolně, stejně jako v minulém dílu v Arlbergu, kde o jeho vyřazení rozhodla až cílová fotografie. Tentokrát po skvělém startu vedl, po chvíli po chybě na jednom ze skoků pozici ztratil, načež ho v rozhodujícím momentu jeden ze soupeřů vytlačil až k vnější ochranné síti. "Bylo to na pokraji regulérnosti, ale následující protest české výpravy nebyl uznán," řekl kouč českého týmu Marek Jelínek. "Je to škoda, ale je vidět, že letos mají čtyři čeští jezdci na to, aby se dostali vysoko a klidně až na stupně vítězů," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.