ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Jednokolový závod v Engelbergu vyhrál Morgenstern, Janda byl patnáctý

Velikost textu:
aktualizováno 17. 12. 2010 17:28

Engelberg (Švýcarsko) - Thomas Morgenstern vyhrál závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Engelbergu, který se nakonec vinou silného sněžení, mlhy a větru skákal jen na jedno kolo. Rakušan předvedl v prvním pokusu 137 metrů, za což dostal 134,4 bodu a o 2,2 bodu porazil Andrease Koflera. Jeho krajan skočil o tři metry dál, ale měl příznivější vítr znamenající bodový odpočet a horší hodnocení stylu. Triumf Rakušanů dokonal třetím místem Wolfgang Loitzl.

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
Otevřít galerii
 • Thomas Morgenstern autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1343/134270.jpg?1262805535
 • Andreas Kofler autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nejlepší z českých reprezentantů byl stejně jako v dopolední kvalifikaci Jakub Janda, který dostal za skok dlouhý 125 metrů celkem 116,3 bodu a skončil na děleném patnáctém místě. Postaral se tak o největší český úspěch v sezoně. "A to mu scházelo ještě štěstí s větrem, aby se lépe cítil na přeletu okolo osmdesáti metrů. Skok by byl delší, sice s odpočtem, ale ten je nepodstatný od pocitu. K osmému místu bylo letos nejblíž, co to šlo, jen 3,7 bodu," uvedl trenér David Jiroutek.

Roman Koudelka obsadil osmnáctou pozici (124 m) a Lukáš Hlava skončil na 23. příčce. Borek Sedlák obsadil 39. místo a Jan Matura, který až do dnešního závodu bodoval pokaždé, skončil šestačtyřicátý.

Olympijský vítěz ze závodu jednotlivců na velkém můstku z Turína Morgenstern vyhrál po dvou triumfech v Lillehammeru třetí závod za sebou a je jasně v čele průběžného hodnocení seriálu. Na kontě má letos ještě druhé místo z Kuusama a vítězství na témže velkém můstku v soutěži družstev. Jen v Kuopiu, kde byl pátý, se nevešel na stupně vítězů.

Závod v Engelbergu byl náhradou za jeden ze dvou zrušených dílů SP v Harrachově. Před týdnem v českém středisku nepustily skokany na můstek silný vítr a neustálé sněžení, se stejným problémem se potýkali i v Engelbergu, kde dnes napadl nový sníh. Organizátorům se ho sice podařilo uklidit, takže dopolední trénink byl pouze odložen a kvalifikace i závod už začaly podle plánu, ale druhé kolo už se po odložení nekonalo.

Jakub Janda
Jakub Janda
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.