ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Jizerská padesátka hlásí: Vyprodáno

Velikost textu:

Praha - Již měsíc před startem 44. ročníku Jizerské padesátky v běhu na lyžích zájemci rozebrali všech 5 500 startovních čísel na jednotlivé vypsané závody. Nejsledovanější klasická padesátka, která se stala součástí nového projektu Ski Classics, do něhož patří Vasův běh, Marcialonga, Birkebeiner, König Ludwig Lauf a Norrefjellrennet, se poběží 9. ledna a na startu bude vedle domácího favorita Stanislava Řezáče počtvrté i slavný Nor Thomas Alsgaard.

Jizerská padesátka
Jizerská padesátka
Otevřít galerii
 • Jizerská padesátka autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1350/134979.jpg?1320865499
 • Stanislav Řezáč autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1350/134966.jpg?1263123479

"Poprvé v historii se nám podařilo vyprodat startovní čísla měsíc před závodem, z čehož máme velkou radost. Ostatním musíme oznámit, že mají smůlu a musí trénovat na příští ročník," řekl za pořadatele Marek Tesař. Celkem je na tři lednové závody registrováno 5 500 zájemců. V pátek poběží 500 závodníků Bedřichovskou třicítku volnou technikou. Klasická padesátka, závod seriálu FIS Marathon Cupu, odstartuje v neděli v 9:00 a do stopy vyrazí 4 000 lidí, přičemž organizátoři mají o 300 zájemců více. Poloviční závod má kapacitu tisíc běžců.

V budoucnu by se mohla kapacita Jizerské padesátky navýšit. Už letos byla rozšířena Jizerská magistrála. "Jsem optimista, že se posuneme o kus dál. Očekáváme trend vzrůstajícího zájmu o padesátku a v rámci diskuse se všemi organizacemi chceme limit pro příští roční zvýšit a atakovat číslo šest tisíc," řekl Tesař.

přehrát video
Jizerská padesátka se blíží

Alsgaard chce být do třetího místa

V elitní první vlně hlavního závodu by neměl chybět žádný ze specialistů na dálkové běhy. Alsgaard poběží počtvrté a rád by navázal na letošní druhé místo. "Snad jsem ještě silnější, ale bude záležet na lyžích a štěstí. Ale doufám, že budu moci bojovat o první tři místa," řekl osmatřicetiletý Alsgaard ve videorozhovoru z Norska.

Závod přišel o hlavního sponzora, ale podle pořadatelů je na finančním poli všechno v pořádku. "Padesátka je financována z více zdrojů a na žádném není existenčně závislá," řekl Tesař ze společnosti Mather Sport, která je marketinkovým partnerem závodu. "Nikdy nehrozilo, že by se Jizerská padesátka nekonala," konstatoval Tesař.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.