ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

V davoském sprintu triumfoval "nelegální imigrant", Kožíšek čtrnáctý

Velikost textu:

Davos (Švýcarsko) - Běžec na lyžích Dušan Kožíšek obsadil ve sprintu Světového poháru v Davosu 14. příčku. Jako jediný český zástupce sice uspěl v kvalifikaci, ve vyřazovací fázi však vypadl hned ve čtvrtfinále. Závod vyhráli Švéd Emil Jönsson, který do Švýcarska přicestoval na korbě nákladního vozu bez příslušných dokladů, a Norka Marit Björgenová. V posledním čtvrtfinálovém běhu na kilometrové trati, kterou lyžaři absolvovali volnou technikou, se Kožíšek v cílové rovince marně snažil předstihnout Nora Erika Brandsdala a Rusa Nikolaje Morilova. I tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek v sezoně a připsal si první body do hodnocení SP.

Vítězové mužského sprintu
Vítězové mužského sprintu
Otevřít galerii
 • Vítězové mužského sprintu autor: Arno Balzarini, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Marit Björgenová autor: Arno Balzarini, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2170/216962.jpg?1292176210

Další dva čeští zástupci vypadli již v kvalifikaci. Martin Jakš skončil se ztrátou šesti sekund na nejrychlejšího Itala Federika Pellegrina čtyřiatřicátý, Martin Koukal byl s více než desetisekundovým mankem až dvaasedmdesátý. Finále mužské kategorie ovládl Jönsson, který za sebou nechal Rusa Alexeje Petuchova a domácího Daria Colognu. Švýcarský lyžař se díky získaným bodům dostal do čela celkové klasifikace.

"Nelegální imigrant" Jönsson ujel všem

Jönsson dorazil do Davosu velmi netradičním způsobem. Protože si zapomněl doma pas, jel schovaný v nákladním voze se servismany z dějiště předchozího sprinterského závodu Düsseldorfu, kde rovněž vyhrál. Ani komplikovaná cesta se na jeho formě nepodepsala.

Mezi ženami svou suverenitu opět potvrdila Björgenová, která již do cílové rovinky vbíhala s bezpečným náskokem. V této sezoně ještě nenašla přemožitelku a v hodnocení SP má již více než dvousetbodový náskok na královnu posledních dvou sezon Justynu Kowalczykovou. Polka doběhla třetí, ale protože soupeřce křížila dráhu, jury ji odsunula až na poslední místo ve finále.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.