ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Nikola Sudová zahájila sezonu čtrnáctým místem

Velikost textu:
aktualizováno 11. 12. 2010 17:09

Ruka (Finsko) - Boulařka Nikola Sudová zahájila novou sezonu Světového poháru čtrnáctým místem. Česká akrobatická lyžařka ve finské Ruce, kde získala v roce 2005 stříbrnou medaili na mistrovství světa, pokazila finále. Nezopakovala jízdu z kvalifikace, v níž byla čtvrtá. Přesto Sudová byla spokojená. Závod vyhrála Američanka Hannah Kearneyová, mezi muži byl nejlepší její krajan Patrick Deneen.

Nikola Sudová
Nikola Sudová
Otevřít galerii
 • Nikola Sudová autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1428/142767.jpg?1266123915
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kvalifikační závod pro Sudovou byl vůbec první kompletní jízdou po olympijských hrách ve Vancouveru, kde startovala s přetrženými zkříženými vazy v koleně. Jízdu v celku dosud nestihla ani v tréninku. "Takže to nebylo až zas tak špatné. Je vidět, že můžu pořád jezdit o bednu a měřit se s nejlepšími," uvedla. "Ve finále jsem udělala chybu, která ale neměla nic společného s kolenem," dodala.

Právě koleno ji ale ve Finsku trochu pozlobilo i proto, že trať byla kvůli teplotě k minus dvaceti stupňům Celsia hodně tvrdá a promrzlá. "Koleno pořád nemá takovou sílu," vysvětlila Sudová. Nyní si dá klid a je možné, že vynechá středeční start v Méribelu, kde je na programu duální závod. "Nejsem si jistá, jestli bych zvládla několik jízd za sebou. Uvidíme," nechávala si otevřená vrátka. Je možné, že pojedu až do Číny," poznamenala Sudová s výhledem na příští víkend.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.