ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Bank v obřím slalomu znovu bodoval, vyhrál Ligety

Velikost textu:
aktualizováno 11. 12. 2010 15:55

Val d'Isere (Francie) - Český lyžař Ondřej Bank opět zabodoval v obřím slalomu Světového poháru. Po šestnáctém místě v Beaver Creeku byl dnes dvaadvacátý ve francouzském Val d'Isere. Zaostal přitom o téměř čtyři vteřiny za suverénním vítězem Tedem Ligetym z USA. Obhájce malého křišťálového glóbu za obří slalom vyhrál podruhé za sebou.

Ondřej Bank
Ondřej Bank
Otevřít galerii
 • Ondřej Bank autor: Roman Vondrouš , zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1464/146394.jpg?1267320479
 • Ted Ligety autor: Giovanni Auletta, zdroj: ČTK/AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Druhý dnes skončil Nor Aksel Lund Svindal se ztrátou 1,05 vteřiny, třetí příčka připadla Italovi Massimilianu Blardonemu a čtvrtý byl mistr světa Carlo Janka ze Švýcarska.

Bank si v 1. kole vyjel dvacátou pozici, kterou však ve druhé jízdě neudržel. Dosáhl v ní 24. času a propadl se o dvě příčky. I tak si ale připsal svůj šestý nejlepší výsledek v obřím slalomu v kariéře. Nejlépe byl dvanáctý před rokem v Alta Badii. Nevedlo se naopak dalším Čechům Kryštofu Krýzlovi a Adamu Zíkovi, kteří nedokončili už první kolo. Podobně dopadli i favorité Francouz Jean-Baptiste Grange či Američan Bode Miller.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.