Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pátek 14. prosince 2018 Lýdie

Ligety si z Beaver Creeku odnesl vítězství, Bank 16. místo

Velikost textu:

Beaver Creek (USA) – Domácí lyžař Ted Ligety vyhrál závod ve sjezdu v americkém Beaver Creeku. Suverénně vyhrál v obou kolech a porazil o 82 setin sekundy Nora Kjetila Jansruda a o dalších 42 setin Rakušana Marcela Hirschera. Český sjezdař Ondřej Bank obsadil 16. místo se ztrátou 2,34 sekundy. Další čeští závodníci Adam Zika a Kryštof Krýzl se nekvalifikovali.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto zdroj: usskiteam.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ondřej Bank autor: Roman Vondrouš , zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1464/146394.jpg?1267320479

V této sezoně šlo o první obří slalom, neboť ten v Levi, který měl zahájit celý světový pohár, byl zrušen. Závod tak naznačil, jaké šance mají v začínající sezoně jednotliví závodníci. Ondřej Bank bodoval už v sobotním superobřím slalomu, když skončil třicátý, uspěl i obřím slalomu. Se šestnáctým místem přitom nebyl spokojen, v obou kolech totiž udělal drobné chyby.

Svůj první závod po téměř dvou letech dnes absolvoval Švýcar Daniel Albrecht, jenž byl po pádu v Kitzbühelu v lednu 2009 několik týdnů v umělém spánku. Bývalý mistr světa v kombinaci skončil jednadvacátý a hned napoprvé tak bodoval.

V průběžném pořadí SP vede i po dnešku Rakušan Mario Scheiber.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.