ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Skokanský můstek v Lillehameru ovládl Morgenstern

Velikost textu:

Lillehamer (Norsko) – Vítězem závodu SP skokanů na lyžích v norském Lillehameru je Rakušan Thoma s Morgenstern. Čtyřiadvacetiletý skokan se tak po třetím závodě sezony vyhoupl do čela průběžného pořadí. Celkově si připsal patnácté vítězství v kariéře. Trojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa ze soutěže družstev vedl už po prvním kole a v součtu porazil o 4,5 bodu domácího Johana Remena Evensena. Třetí byl další Nor Tom Hilde. Čechům se nedařilo, z šestice na startu prvního kola bodoval jen na 26. místě Jan Matura.

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
Otevřít galerii
 • Thomas Morgenstern autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1343/134270.jpg?1262805535
 • Thomas Morgenstern autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třicátník Matura potvrdil pozici nejúspěšnějšího Čecha dosavadního průběhu sezony, i když zaznamenal svůj nejhorší výsledek. Po prvním skoku mu patřila 25. pozice, ve druhém kole o jednu příčku klesl. Dalším Čechům závod nevyšel. Páteční kvalifikaci sice na můstku z olympijských her 1994 zvládlo všech šest reprezentantů, dnes ale kromě Matury všichni skončili mezi 31. až 50. příčkou. Nejblíže postupu byl Roman Koudelka, jenž obsadil první místo "pod čarou" a finálové kolo mu uniklo o 1,1 bodu.

Ve třetím závodu sezony poprvé nebodoval zkušený Jakub Janda, jenž obsadil 33. pozici. Borek Sedlák a Lukáš Hlava se seřadili na 39. a 40. místě, nejhorší byl stejně jako v minulém závodu v Kuopiu 47. Antonín Hájek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.