ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Svendsen vyhrál i druhý závod SP v biatlonu

Velikost textu:

Östersund (Švédsko) - Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen vyhrál i druhý závod nové sezony Světového poháru. Obhájce celkového prvenství v seriálu Svendsen zvládl trať v čase 25:01,9, na střelnici jednou chyboval. K vítězství mu výrazně pomohl pád slavného krajana Oleho Einara Björndalena. Šestatřicetiletý šestinásobný olympijský šampion na posledním mezičase před cílem vedl o 7,4 vteřiny, pak ale nezvládl sjezd v závěrečné zatáčce a na Svendsena nakonec ztratil čtyři sekundy.

Emil Hegle Svendsen
Emil Hegle Svendsen
Otevřít galerii
 • Emil Hegle Svendsen autor: Anders Wiklund, zdroj: ČTK/AP/SCANPIX https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Emil Hegle Svendsen autor: Anders Wiklund, zdroj: ČTK/AP/SCANPIX https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Při současné vyrovnanosti startovního pole jsou dvě trestná kola ve sprintu jízdenkou do průměru. A to si dnes Michal i přes bojovný výkon na trati uvědomil," uvedl reprezentační trenér Ondřej Rybář v tiskové zprávě. Pro třetí místo si v sedmnáctistupňovém mrazu doběhl Martin Fourcade z Francie. Stupně vítězů tak měly naprosto stejné složení jako při čtvrtečním závodu na 20 km.

Vedle Šlesingra, který nedokázal navázat na čtvrteční sedmé místo, z českých reprezentantů bodoval už jen Tomáš Holubec na 37. pozici. Ostatní se do elitní čtyřicítky nevešli. Jaroslav Soukup obsadil 55. příčku, Zdeněk Vítek byl 64. a Ondřej Moravec skončil na 79. místě. "Dnes nemám být proč spokojený. Jediným světlým momentem byla bezchybná střelba Tomáše Holubce," uvedl Rybář.

Po nevydařeném závodu zkritizoval zejména Vítka, který téměř o minutu nestihl svůj startovní čas. "Vlastně tak odstartoval s dvěma trestnými koly. To je prostě neomluvitelné," uvedl kouč. "Přišel nejen o body ve Světovém poháru a nedělní stíhačku, ale také připravil tým o body v Poháru národů," dodal s tím, že kdyby Vítek nezaspal, mohl se výkonem pohybovat kolem Šlesingra.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.