ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Rakušané na můstcích kralovali, čeští skokané měli smůlu

Velikost textu:

Kuusamo (Finsko) - Úvodní závod Světového poháru skokanů na lyžích ovládli v Kuusamu Rakušané. Ti v soutěži družstev ve složení Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler a Gregor Schlierenzauer jednoznačně triumfovali, druzí Norové zaostali o 68 bodů. Třetí skončili Japonci. Úvodní závod sezony nevyšel českým skokanům, kteří i vinou smůly nepostoupili do druhého kola.

Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer
Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer
Otevřít galerii
 • Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český skokan Roman Koudelka autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/708/70733.jpg?1235755434

V rakouské sestavě zářil především Kofler, který v prvním i v druhém kole předvedl nejdelší skoky dne. Dařilo se však i všem jeho kolegům: mezi prvními šesti skokany byli hned tři Rakušané a nejhorší Schlierenzauer byl čtrnáctý.

Češi měli velkou smůlu. První měl totiž skákat Roman Koudelka, kterému však v mrazu -17 stupňů Celsia praskl jisticí kolíček na botě. Technik české výpravy se ještě rychle pokusil botu opravit, ovšem nestihl to v limitu, a Koudelka tudíž nemohl nastoupit. "Na zadní části mají napsáno, že praskají. Mně se to stalo už počtvrté," pokrčil rameny Koudelka. "Kdyby mu to prasklo za letu, roztočila by se mu lyže a dostal by takovou ránu, jako kdyby do něj narazila osmdesátkou motorka," doplnil kouč David Jiroutek.

Českému týmu se tak jako jedinému započítávaly jen tři skoky. I tak Lukáš Hlava, Jakub Janda a Antonín Hajek přeskákali čtveřici Italů i Kazachstánu a obsadili desátou příčku. Přitom pokud by Koudelka svůj skok vyloženě nepokazil, Češi by se vešli mezi postupovou osmičku.

Úvodní závod SP ve skocích na lyžích družstev

1. Rakousko (Morgenstern, Loitzl, Kofler, Schlierenzauer) 1231,4 b.,

2. Norsko (Romören, Bardal, Jacobsen, Hilde) 1163,4,

3. Japonsko (Točimoto, Kasai, Takeuči, Ito) 1121,3,

...10. ČR (Koudelka diskvalifikován, Hlava, Janda, Hájek) 364,8.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.