ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Úvodní závod SP sdruženářů ovládl Lamy Chappuis

Velikost textu:

Kuusamo (Finsko) - Úvodní závod Světového poháru sdruženářů v Kuusamu vyhrál Francouz Jason Lamy Chappuis, jenž obhajuje celkové prvenství z minulého ročníku. Za ním skončili druhý Němec Eric Frenzel a třetí Rakušan Mario Stecher. Z českých lyžařů bodoval pouze osmnáctý Tomáš Slavík. Ten díky skoku dlouhému 127,5 metru figuroval před běžeckou částí na 14. příčce, poté si mírně pohoršil a v cíli měl dvouapůlminutové manko na vítěze.

Jason Lamy Chappuis
Jason Lamy Chappuis
Otevřít galerii
 • Jason Lamy Chappuis autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mario Stecher autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139647.jpg?1292687627

"Chtěl jsem do patnáctky, ale pro začátek je to snad dobré. Trochu jsem se schovával ve druhém a třetím kole, abych pošetřil síly na finiš," komentoval závod Slavík.

Ostatním jeho kolegům se nevydařila skokanská část a Pavel Churavý s Miroslavem Dvořákem do běhu už ani nenastoupili. "Na můstku se točil vítr, ale na Kuusamo to byly ještě slušné podmínky. Kluci moc neskočili a v takové zimě si nechtěli zahrávat se zdravím, aby nepokazili celou sezonu," vysvětlil jejich absenci v běžecké stopě Slavík.

Ve více než desetistupňovém mrazu se statečně pral mladý Petr Kutal, nakonec ale obsadil poslední 53. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.