ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Štafeta lyžařů skončila dvanáctá

Velikost textu:

Gällivare (Švédsko) - Česká štafeta běžců na lyžích bez Lukáše Bauera zahájila sezonu 12. místem v Gällivare. Z vítězství v závodu Světového poháru se radovali domácí Švédové před Rusy, bronzový stupínek obsadili Norové. České kvarteto, které v únoru získalo bronz na olympiádě ve Vancouveru, do dnešního závodu nastoupilo bez svého největšího tahouna.

Martin Jakš
Martin Jakš
Otevřít galerii
 • Martin Jakš autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/695/69481.jpg?1235146749
 • Švédský běžec na lyžích Marcus Hellner a za ním Rus Alexander Legkov autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bauer bral ještě minulý týden antibiotika, před sebou má náročný program ve Finsku, a proto po sobotním osmém místě na 15 km neběžel. Na klasický úsek nastoupili Jiří Magál s Martinem Jakšem, ve druhé polovině závodu hájili české barvy Martin Koukal a Dušan Kožíšek.

Magál se udržel v početné skupině a předával na jedenáctém místě se čtvrtminutovou ztrátou na čelo. Jakš si o dvě místa polepšil, elitní šestice však ostatním již výrazně odjela. V čele diktovali tempo především Švédové s Rusy, kteří ostatní soupeře nakonec setřásli. V cílové rovince potvrdil formu vítěz sobotního závodu Marcus Hellner a zajistil Švédům prvenství před finišmanem ruské štafety Alexandrem Legkovem.

V závěrečném úseku se Kožíšek mírně propadl, v cílové rovince si alespoň připsal cenný skalp posledního muže druhé norské štafety.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.