ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Bank na úvod SP obsadil 13. místo ve slalomu

Velikost textu:

Levi - Český lyžař Ondřej Bank vstoupil do nové sezony Světového poháru 13. místem ve slalomu ve finském Levi. Bodoval i Filip Trejbal na 17. pozici, závod vyhrál Francouz Jean-Baptiste Grange. Vítěz předloňského slalomářského SP Grange, který kvůli zranění kolene vynechal velkou část minulé sezony a dnes absolvoval první závod seriálu od loňského prosince, se vrátil ve velkém stylu. Francouzský lyžař vyhrál první i druhé kolo v celkovém čase 1:46,64 a druhého Švéda Andreho Myhrera porazil o 33 setin. Třetí dojel Chorvat Ivica Kostelić.

Ondřej Bank
Ondřej Bank
Otevřít galerii
 • Ondřej Bank autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Filip Trejbal zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bank, jenž ztratil na vítěze dvě a půl sekundy, dosáhl druhého nejlepšího výsledku ve slalomu v kariéře stejně jako Trejbal. Bankovým maximem je 11. příčka z roku 2007 ze švýcarského Adelbodenu, Trejbal byl nejlépe dvakrát čtrnáctý. Bývalý juniorský mistr světa zaostal za Grangem o tři sekundy.

Do druhého kola nepostoupil sedmnáctiletý Adam Kotzmann, který při svém premiérovém startu ve Světovém poháru obsadil 47. místo. Čtvrtý Čech na startu Martin Vráblík stejně jako dalších 29 závodníků první kolo nedokončil. Předčasně skončili mimo jiné Rakušan Benjamin Raich nebo Američan Bode Miller.


Slalom v Levi byl prvním závodem nové sezony mužské části Světového poháru. Premiérou měl být před třemi týdny obří slalom v Söldenu, kvůli špatné viditelnosti byl však po prvním kole zrušen.

Jean-Baptiste Grange
Jean-Baptiste Grange
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.