ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Záhrobská má jasný cíl: malý globus

Velikost textu:
aktualizováno 9. 11. 2010 22:33

Praha - Získat malý křišťálový globus za celkové prvenství ve slalomu světového poháru touží lyžařka Šárka Záhrobská. Cesta hvězdy točivé disciplíny, která je pro ni baletem mezi brankami, k vytčenému cíli vede přes dva momenty - potřebuje pravidelně stoupat na stupně vítězů a nevypadávat. Před ostrým startem sezony, sobotním závodem ve finském Levi, se mistryně světa ve slalomu a bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru cítila skvěle.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: Elvis Piazzi, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost Šárky Záhrobské autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1463/146242.jpg?1267234375

"Dokázali jsme pocit vyladit tak, že jsem v tréninku jezdila velmi dobře a jsem připravená výborně," řekla na tiskové konferenci v Praze. Malý globus za slalom chtěla získat už v minulé sezoně, ale neuspěla. Teď se o trofej pokusí pod vedením nového kouče Pavla Šťastného. "Musím se posunout o stupínek dva výš. Doteď jsem jezdila kolem pátého místa, tak by to mělo být bylo na bedně a pokud možno nevypadávat," řekla.

Záhrobská se pyšní neobyčejnou slalomovou bilancí. Přes pět let ve světovém poháru nevypadla a jen jednou nepostoupila do 2. kola. "Mám hodně stabilní výkony. Je to tím, že jsem vyježděná, mám tisíce hodin tréninku. Bylo by dobré v tom pokračovat dál," usmála se.

přehrát video
Reakce Šárky Záhrobské

Více agresivity a neztratit cit

Devizou Záhrobské je cit pro sníh a lehkost. Až jí je občas vyčítána malá agresivita, i na tom se však snažila pracovat. "Co jsem se viděla na videu, jsem víc dynamická, agresivní, ale důležité je, aby mi zůstala lehkost," řekla Záhrobská. Kouč dodal, že agresivita stoupá, ale důležitý je cit. "Ten ona nesmí ztratit," podotkl Šťastný.

Sezona má opět několik vrcholů. Vedle touhy získat malý globus za slalom bude na šampionátu v Ga-Pa útočit na čtvrtou medaili v řadě. "To by byl velký počin," řekla slalomářka, kterou fanoušci na svazích poznají podle tyrkysové kombinézy s květy připomínajícími hořec.

Šárka Záhrobská o slalomu:

"Je balet na lyžích. Hezky se na to kouká. Jde mi, baví mě, pocit mám výborný a doufám, že mi to zůstane."

Mezi soupeřky počítá stejné lyžařky jako loni: Rakušanku Marlies Schildovou, Němku Marii Rieschovou a její sestru Susanne, Američanku Lindsey Vonnovou. "Bude nás šest sedm, které budou bojovat o globus, a možná ještě může vyletět někdo nový," uvedla Záhrobská.

Šárka Záhrobská a Marlies Schildová
Šárka Záhrobská a Marlies Schildová
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.