ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Úvodní závod SP mužů v alpském lyžování byl zrušen

Velikost textu:
aktualizováno 24. 10. 2010 15:00

Sölden (Rakousko) - První závod sezony Světového poháru ve sjezdovém lyžování mužů, obří slalom v rakouském Söldenu, byl před druhým kolem kvůli špatné viditelnosti zrušen. Druhé kolo mělo původně začít ve 13:00, organizátoři však start kvůli mlze čtyřikrát posunuli. Podle posledních zpráv se mělo startovat ve 14:45, když se ale viditelnost nezlepšila, byl závod zrušen a velmi pravděpodobně se pojede v náhradním termínu.

Cyprien Richard
Cyprien Richard
Otevřít galerii
 • Cyprien Richard autor: Marco Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2048/204710.jpg?1287920526
 • Cyprien Richard autor: Kerstin Joensson, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2048/204712.jpg?1287920793

První kolo vyhrál Francouz Cyprien Richard. Čeští reprezentanti se do elitní třicítky, zaručující start v druhém kole, nevešli: Ondřej Bank obsadil 33. místo, Martin Vráblík dojel na 64. příčce."Už v cíli jsem věděl, že to dneska nevyjde. Je to ale moje chyba, protože jsem jel zbytečně opatrně, vůbec jsem neriskoval," řekl Bank, který jel se startovním číslem 26 a měl velké šance postoupit: "Právě proto jsem si myslel, že taková jízda bude stačit. Mám formu, myslel jsem si, že nebudu muset riskovat, ale ono se to nevyplácí. Je velký rozdíl jet nadoraz, nebo pěknou jízdu."

Ondřej Bank:

"Všichni mě plácali po zádech, že budu do pětky, že jezdím super, a to mi moc nevyhovuje. Příště radši budu zase útočit zezadu a asi budu muset zapracovat trochu na hlavě."

Martin Vráblík vyjel na rozbitou trať se startovním číslem 65 a obsadil 64. pozici se ztrátou 6,52 sekundy na první místo. Další český zástupce Adam Zika na startu nakonec chyběl. Bylo to dost rozbité, proto jsem dával bacha, abych nevypadl, a vlažil jsem to. To byla velká chyba, nevím proč, je to škoda," litoval Bank. Richarda totiž v tréninku před sezonou několikrát porazil. "V tréninku jezdím skvěle, já to vím, že v závodu jsem horší. Moje blbost. Na prudkém svahu jsem prostě nezávodil a poskakoval z díry do díry," láteřil.

Český lyžař Ondřej Bank
Český lyžař Ondřej Bank
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.