ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Start Světového poháru se Záhrobské nepovedl, body nezískala

Velikost textu:
aktualizováno 23. 10. 2010 15:05

Sölden - První závod sezony Světového poháru ve sjezdovém lyžování vyhrála Němka Viktoria Rebensburgová, která ovládla obří slalom v Söldenu. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská na body nedosáhla, zajela 53. čas a do druhého kola nepostoupila. Slalomová specialistka Záhrobská měla vzhledem ke svým horším výsledkům v obřím slalomu z minulého ročníku vysoké startovní číslo 60 a nepřiblížila se k časům, které by jí zajistily účast v elitní třicítce. Svěřenkyně trenéra Pavla Šťastného ztratila 7,72 sekundy na nejrychlejší ženu prvního kola Kathrin Hölzlovou z Německa, za posledním postupovým místem zaostala o více než tři sekundy.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: Elvis Piazzi, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kathrin Hölzlová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1492/149181.jpg?1268310231

"S takovým startovním číslem to prostě nejde, nebylo to pěkné lyžování," uvedla v cíli Záhrobská. Na závod se těšila i proto, že s novým koučem Šťastným změnila svou techniku jízdy v obřím slalomu. "Tělo cítím úplně jinak, takže jsem to chtěla zkusit v závodu. Ale v těch dírách na rozbité trati to nešlo," prohlásila.

Druhá Češka na startu, sedmnáctiletá Kateřina Pauláthová, svou první jízdu ve Světovém poháru nedokončila. "Bylo to na konci strašně rozbité, vůbec se mi nejelo dobře," řekla talentovaná lyžařka, která závod brala jako velkou zkušenost. Závod měly skvěle rozjetý Němky, které se po prvním kole seřadily na prvních třech místech. Vedení o 45 setin neudržela úřadující mistryně světa v obřím slalomu a držitelka malého křišťálového glóbu v této disciplíně Hölzlová a pustila před sebe krajanku Rebensburgovou.

Jednadvacetiletá lyžařka, jež se dělila po první jízdě o druhé místo s další Němkou Marií Rieschovou, vyhrála s náskokem 42 setin. Rieschová klesla na pátou pozici, bronz připadl Manuele Mölggové z Itálie. Němky se i tak díky Rebensburgové a Hölzlové dočkaly nejlepšího výsledku v závodě SP za posledních jedenáct let. Start do sezony se příliš nevydařil obhájkyni celkového vítězství ve Světovém poháru Lindsey Vonnové. Američanka pokazila první kolo a obsadila osmnáctou pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.