ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Běžci na lyžích finišují přípravu v rakouském Ramsau

Velikost textu:

Ramsau (Rakousko) - Česká běžecká reprezentace se na nadcházející soutěžní sezonu připravuje v tréninkovém kempu v rakouském Ramsau. Dachsteinský ledovec ležící téměř 3 000 metrů nad mořem se stal oblíbeným místem hned několika národních týmů, včetně Rusů, Poláků nebo Slováků. Češi sem jezdí již několik let. Jen letos zde polykali trénikové dávky hned dvakrát.

Lukáš Bauer při tréninku v Ramsau
Lukáš Bauer při tréninku v Ramsau
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer při tréninku v Ramsau autor: Tibor Alföldi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Martin Koukal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Na dovolenou bych sem nejel, i když je to tady úžasné, až kýčovité. Ale mně se ty hory vždy spojí s tím klikatým kolečkem a tou dřinou a bolestí nahoře na ledovci. Vždyť sem jezdím od juniorů," uvedl nejlepší český běžec Lukáš Bauer. Hlavním důvodem pobytu v podobných podmínkách je zvýšení transportní kapacity krve i vitálního objemu plic.nebo pokles klidové tepové frekvence. Pro běžce, kteří během zimy podávají enormní fyzické výkony, je to nezbytný proces.

"Když to člověk propočítá, tak už jsem tady strávil celkem rok života, což je docela drsný," směje se Martin Koukal. Den co de, zhruba jeden měsíc čeští reprezentanti dodržují tvrdý režim – ráno vstávat v šest hodin, poté dopolední výjezd na lyžích, odpoledne posilovna nebo běhání. Klikatou cestu ze Schladmingu do Ramsau a dále k lanovce na ledovec do výšky 1700 metrů nad mořem znají skoro jako své boty.

Reportáž Zuzany Kalátové

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.