ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sjezdaři si pochvalují přípravu, Bank byl rychlejší než Miller

Velikost textu:

Praha – Světový pohár ve sjezdovém lyžování je za dveřmi. Příprava byla letos nebývale kvalitní, hlásí členové českého týmu. Právo využívat vymoženosti reprezentace budou mít letos talentovaní Adam Zika a Kateřina Pauláthová. V týmu jsou opět oporou Šárka Záhrobská a Ondřej Bank, sestavu doplňují Filip Trejbal, Martin Vráblík, Petr Záhrobský, Kryštof Krýzl, Eva Kurfürstová a Klára Křížová.

Sjezdoví lyžaři Ondřej Bank a Filip Trejbal
Sjezdoví lyžaři Ondřej Bank a Filip Trejbal
Otevřít galerii
 • Sjezdoví lyžaři Ondřej Bank a Filip Trejbal autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ondřej Bank autor: Roman Vondrouš , zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1464/146395.jpg?1267320637

Záhrobská si pochvaluje trénink s novým koučem Pavlem Šťastným a Bankovi se vyhýbají zdravotní problémy. "Jsem skoro stoprocentně zdráv, příprava byla vynikající, zatím všechno vycházelo dobře," radoval se. V Chile zlepšoval sjezd a superobří slalom, jezdil srovnatelné časy s ostatními lyžaři a při tréninku v Saas Fee byl dokonce rychlejší než Miller. "To nemusí nic znamenat, ale rozhodně to pro mě byl přínosný trénink," prohlásil.

Bankův kolega Vráblík, jenž se v uplynulých třech sezonách trápil kvůli zdravotním problémům, je v pořádku, stejně jako Trejbal. Ten se letos bude vyhýbat sjezdům a kombinaci, zaměří se hlavně na slalom, v němž se v roce 2005 stal juniorským mistrem světa. I jemu vyšel trénink na výbornou a už se těší na první slalom v Levi. Do Söldenu, kde je na programu obří slalom, nepojede. "Chci se soustředit na slalom, abych neplýtval silami na ostatní disciplíny. Chci být stabilně do třicítky," plánoval Trejbal.

přehrát video
Čeští sjezdaři před sezonou

Zdravotní patálie řešil pouze Krýzl, který po takřka měsíční pauze zaviněné zraněním kotníku po pádu na soustředění v Chile zahájil v tomto týdnu trénink a rád by stihl začátek sezony příští víkend v Söldenu. "Po třech letech se náš tým sešel konečně v plném počtu. Začalo to skvěle, vycházelo všechno, v Chile jsme měli fantastické podmínky a tréninky, jenže pak se Kitan (Krýzl) zranil. Doufám, že bude v pohodě a dožene to. Když budeme zdraví, přijdou i kvalitní výsledky," řekl kouč Tomáš Bank.

Do Söldenu se naproti tomu chystají Záhrobská, Pauláthová a Bank, Krýzl se rozhodne příští týden a do neděle si dal čas na rozmyšlenou také Záhrobský. Připraveni jsou náhradníci Zika, který se na sezonu chystal celé léto v Oregonu v USA, a Vráblík.

Ten trénoval se Slováky a věří, že už má definitivně za sebou zdravotní patálie s kolenem a zády. "Bylo to těžké období a já doufám, že už to mám za sebou," klepal na dřevo. Absolvoval šest soustředění na ledovcích a cítí nárůst formy. "A bez zásahu lékařů. Takže si od sezony slibuju nějaký pozitivní průlom," uvedl. Jezdit chce slalom, obří slalom a kombinaci. "Hlavní je pro mě mistrovství světa," prohlásil.

Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
Více fotek
 • Kryštof Krýzl autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/683/68299.jpg
 • Šárka Záhrobská autor: Charlie Krupa, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1462/146123.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.