ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Do Nového Města se vrátí Světový pohár v běhu na lyžích

Velikost textu:

Curych - Do Nového Města na Moravě se po dvouleté odmlce vrátí Světový pohár v běhu na lyžích. V sobotu 11. února 2012 poběží na Vysočině muži závod na 30 kilometrů klasicky a ženy poloviční vzdálenost. O den později budou následovat sprinty. Rozhodlo se o tom na víkendovém zasedání technických komisí FIS v Curychu, kde se také tvořily kalendáře na sezonu 2011/2012.

Lyžařský areál v Novém Městě na Moravě
Lyžařský areál v Novém Městě na Moravě
Otevřít galerii
 • Lyžařský areál v Novém Městě na Moravě zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/16/1597.jpg?1199804402
 • Lukáš Bauer autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Kalendář na tuto sezonu už má definitivní podobu. Musíme ještě podstoupit novou homologaci tratí. V Novém Městě by závod nebyl jen v případě, že bychom jej odřekli," řekl předseda lyžařského klubu v Novém Městě na Moravě Ladislav Slonek, který na zasedání vystupoval v roli experta vedení běžeckého úseku FIS. Kromě Nového Města na Moravě není v běžeckém kalendáři na sezonu 2011/2012 žádný jiný český pořadatel.

Na Vysočině závodili elitní lyžaři naposledy loni v lednu v rámci Tour de Ski. Pro nadcházející sezonu tradiční české dějiště Světového poháru ze seriálu vypadlo. V lednu bude hostit sprinterské závody liberecký areál ve Vesci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.