ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Tour de France

Finále závodu. Potvrdí Kittel svou neporazitelnost na Champs-Elysées?

Velikost textu:

Paříž – Nespadnout, oslavit a případně přihlížet sprinterskému finiši, to bude program závěrečného dne Tour de France pro mnohé závodníky. Chris Froome si během něj potřetí v Paříži sáhne na mistrovskou trofej. Na Champs-Elysées se ale nebude pouze dojíždět v turistickém tempu, nýbrž také sprintovat. Největší favorit Marcel Kittel své dva předchozí starty na pařížských okruzích proměnil ve vítězství, přidá nyní i třetí triumf? Přímý přenos sledujte od 16:00 na ČT sport a našem webu, spolu s Tomášem Jílkem komentují Petr Benčík a Stanislav Kozubek. Od 13:55 sledujte rovněž závod žen La Course.

Profil 21. etapy Tour de France 2016
Profil 21. etapy Tour de France 2016

Ve dvacáté etapě se podařilo rozluštit tajenku, kterou bylo celkové pořadí, a nyní zbývá jen dokončit závěrečný den a předat trofeje těm nejlepším. Chris Froome v Paříži převezme svou třetí trofej, dalšími oceněnými budou Adam Yates (nejlepší jezdec do 25 let), Peter Sagan (vítěz bodovacího závodu) a Rafal Majka (vítěz vrchařského závodu).

Ještě před slavnostním ceremoniálem se ale bude závodit. Jezdce čeká 113 kilometrů – většina z nich proběhne za konverzačního tempa, závodit se totiž začne až na devítce okruhů přímo v Paříži. Marcela Kittela pak v hromadném sprintu na Champs-Elysées vyzve množství špičkových sprinterů. Francouzské publikum bude doufat v triumf Bryana Coquarda (loni druhého), šance ale mají i spíše nevýrazný André Greipel (loňský vítěz) nebo John Degenkolb.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.