ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Bárta se potřetí chystá na Tour de France

Velikost textu:

Düsseldorf - Český cyklista Jan Bárta potřetí za sebou pojede slavnou Tour de France. Podle očekávání je v nominaci druhodivizního německého týmu Bora-Argon 18, který opět dostal k účasti v elitní společnosti divokou kartu. V oficiální nominaci na "Starou dámu"  se objevil také další český cyklista Petr Vakoč.

přehrát video
Bárta pojede potřetí Tour de France

Jednatřicetiletý rodák z Kyjova Bárta zazářil na Tour při své premiéře v roce 2014, kdy vybojoval třetí místo v časovce. Bora-Argon dnes zveřejnila svou devítičlennou sestavu. "Naším velkým snem je vyhrát etapu. A je to v našich silách," řekl manažer Ralph Denk.

Tour začne 2. července v Mont Saint-Michel. Loňského 102. ročníku se zúčastnili čtyři Češi, což byl nejvyšší počet v historii. Vedle Bárty jeli také Leopold König (Sky), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) a Zdeněk Štybar (Etixx-Quick-Step). 

V oficiální nominaci na "Starou dámu" nechybí český reprezentant Petr Vakoč. Třiadvacetiletý jezdec, který letos ovládl Brabantský šíp a další dva závody, si vloni odbyl premiéru na Giru, tentokrát poprvé okusí Tour. Podle vedení stáje by měl sbírat zkušenosti a v důležitých okamžicích pomoci týmu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.