ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Tour de France

Časovka ukáže síly nekompletních týmových sestav

Velikost textu:

Vannes (Francie) - Oproti zvyklostem se pořadatelé Tour de France rozhodli zařadit týmovou časovku až relativně pozdě v závodě. Některé týmy, například Orica GreenEDGE, tak budou mít problémy - jejich sestava totiž již dávno nečítá devět jezdců. Týmová časovka končí v městě Plumelec a čítá osmadvacet kilometrů. Přímý přenos sledujte od 14:55 na ČT sport a na našem webu.

Profil 9. etapy Tour 2015
Profil 9. etapy Tour 2015

Profil trati slibuje velice náročnou záležitost. Týmové sestavy budou muset vydržet tři táhlá stoupání, etapa navíc bude končit tím nejnáročnějším z nich Cote de Cadoual. Oproti většinou rovinatým týmovým časovkám půjde o výraznou změnu a uvidí se, jak se s tím týmy vyrovnají. Alespoň délka etapy není z nejdelších - zastaví se na 28 kilometrech.

Některé týmy se na podobné etapy speciálně připravují a za normálních okolností by hlavním favoritem byla australská stáj Orica GreenEDGE. O jejích kvalitách v časovkách týmů může svědčit i příklad z posledních dvou ročníků Giro d'Italia, kde pokaždé australský tým zvítězil. Nyní je ale situace jiná, Orica jede jen v šesti a Michael Matthews navíc na Tour zatím přežívá každou etapu jen s obtížemi.

K okruhu favoritů bude patřit Etixx-QuickStep, který je ovšem také oslaben, a to o motor celé sestavy Tonyho Martina. Silné by mělo být BMC s Rohanem Dennisem, otazníky jsou nad formou Sky, které v několika posledních časovkách neoslnilo. Movistar se bude spoléhat na Alexe Dowsetta a doufá v solidní výsledek, naopak Tinkoff-Saxo se spíše bude snažit o co nejmenší ztrátu. Problémem jsou pak podobné etapy pro francouzské stáje - například FDJ s Thibautem Pinotem čeká krušných 28 kilometrů.

*** 
** Etixx-Quick Step, BMC
*   Movistar, Sky

přehrát video
Představení 9. etapy Tour de France 2015


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.