ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
Tour de France

Štybar je v nominaci a poprvé pojede Tour

Velikost textu:
aktualizováno 27. 6. 2015 13:54

Wevelgem (Belgie) - Zdeněk Štybar figuruje v devítičlenné nominaci týmu Etixx-Quick-Step na Tour de France. Slavný etapový závod si zkusí poprvé v kariéře.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar

Štybar si už z trojkoruny Grand Tours zkusil Vueltu (2013). Tour však dlouho byla jeho vysněným závodem. Poslední "překážkou" jeho účasti bylo očekávané narození syna. Manželka Ine měla datum porodu stanovené shodou okolností právě na 4. července, kdy Tour začne. A Štybar dal již několikrát jasně najevo, že by u mimořádné životní události nechtěl chybět. "Ideální scénář je takový, že se nám miminko narodí o pár dní dříve. Třeba by to šlo zvládnout i v den startu prologu. Jede se v Utrechtu, Ine bude rodit v Brasschaatu, což je asi hodinku autem," řekl.

A přání se osmadvacetiletému silničnímu profesionálovi vyplnilo. První potomek česko-belgického páru, který dostal jméno Lewis, přišel na svět již v pátek, tedy o týden dříve. Dalšími vyvolenými stáje Etixx-Quick-Step pro třítýdenní etapový závod jsou Mark Cavendish, Michal Golas, Michal Kwiatkowski, Tony Martin, Mark Renshaw, Matteo Trentin, Rigoberto Urán a Julien Vermote.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.