ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
Tour de France

Champs-Elysées a konec Tour. Kdo si dosprintuje pro prestižní triumf?

Velikost textu:

Jezdci se přes noc přesunuli blíže k Paříži, kdy vyrazí na 137 km dlouhou závěrečnou etapu letošní Tour. Na cestě překonají poslední zbývající vrchařskou prémii a protočí se v osmi okruzích skrz pařížské centrum. Finále pak bude přirozeně na Champs-Elysées, kde se rozhodne o posledním etapovém vítězi ročníku. Začátek etapy sledujte od 15:10 exkluzivně na webu ČT sport, od 16:30 pak na ČT sport a našem webu.

Profil jednadvacáté etapy Tour de France Évry – Paříž
Profil jednadvacáté etapy Tour de France Évry – Paříž

Dnešní etapa bude kratší než bývá obvykle, z Évry to budou jezdci mít jen 137,5 kilometru. Po cestě ještě přijde vůbec poslední kategorizované stoupání letošní Tour, Cote de Briis-sous-Forges (800 m/5,2 %) – jezdci na něj vyjedou po 31 kilometrech. Kromě toho je však profil tradičně rovinatý a jezdci se v poklidu budou blížit metropoli.

Závodníci se do města dostanou po 81 km – čekat je bude osm okruhů po slavné třídě. Samotné Champs-Elysées je pokryté kostkami a lehce se zvedá, v samotné koncovce budou jezdci muset projet dvěma 90stupňovými zatáčkami. Až posledních 400 metrů je přímých a na nich se bude rozhodovat o vítězi prestižnáho sprintu.

Profil finiše jednadvacáté etapy Tour de France Évry – Paříž
Profil finiše jednadvacáté etapy Tour de France Évry – Paříž

Minulý rok v Paříži Marcel Kittel přerušil sérii vítězství Marka Cavendishe, která se natáhla dokonce na čtyři ročníky. Avšak německý sprinter v posledních etapách nevypadal jako někdo, kdo je v nejlepší formě, a tak se dá očekávat silná konkurence Alexandera Kristoffa či Petera Sagana. Bez šancí ale nebude ani Matteo Trentin či André Greipel.

přehrát video
Představení 21. etapy Tour de France


Zdroj: ČT sport, cyclingquotes.com [Cycling Quotes], letour.fr

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.