ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Tour de France

Cancellara končí na Tour, soustředit se chce na mistrovství světa

Velikost textu:

Besancon (Francie) – Po desáté etapě a před dvěma dny, které mu svým profilem měly sedět, skončil na Tour de France Fabian Cancellara. Oficiálně to oznámila jeho stáj Trek, která tak po odstoupení Andyho Schlecka a Dannyho Van Poppela pokračuje už jen v šesti. Švýcarský cyklista se chce soustředit hlavně na mistrovství světa, mluví se také o jeho pokusu pokořit dávný rekord Ondřeje Sosenky v hodinovce.

Fabian Cancellara
Fabian Cancellara

Cancellara startoval s hlavním cílem vyhrát pátou etapu po pavé. Avšak úspěšný nebyl, z vítězství se radoval konkurent Lars Boom a Cancellara pro L'Equipe prohlásil: "Těch deset dní na Tour bylo hodně stresujících. Zajel jsem dobrou Tour, chybělo tomu jen vítězství," konstatoval Cancellara, jenž po 10 etapách figuroval v průběžném pořadí na 34. místě. Nejlepšími výsledky byly pro Švýcara páté místo v páté etapě a druhé v deváté. 

 • "Pojedu domů a budu odpočívat. Sezona pro mě byla hodně dlouhá, začínal jsem už v únoru v Dubaji. Mám za sebou 59 závodních dní a na konci sezony na mě čeká můj hlavní cíl: mistrovství světa. Není tajemstvím, že tam chci být v optimální formě, takže je důležité trochu si před tím odpočinout," říkal Fabian Cancellara o volném dni v Besanconu. 

Cancellara se připojil k dvojnásobnému šampionovi Tour Albertu Contadorovi, který si při pondělím pádu zlomil holenní kost, poranil koleno a odstoupil. Už dříve museli po pádech vzdát obhájce titulu Chris Froome a také Andy Schleck, vítěz z roku 2010. Hned v první etapě skončila Tour pro bývalého mistra světa Marka Cavendishe.

Zdroj: ČTK, cyclingquotes.com [Cycling Quotes]

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.