ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Obávaný Mount Ventoux a takřka 250 kilometrů. Peloton čeká královská etapa

Velikost textu:

Givors – Dnešní již patnáctou etapu Tour de France lze bez přehánění označit jako královskou. Jde totiž o nejdelší etapu, a navíc během ní jezdci budou muset překonat jedno z nejdelších stoupání na Mount Ventoux, které měří dvacet kilometrů. Ve svém živlu budou pochopitelně kovaní vrchaři, nebezpečný by mohl být jezdec Movistaru Quintana a hrozit zřejmě budou kolegové Romana Kreuzigera. Lídr stáje Saxo-Tinkoff Alberto Contador totiž stále na vedoucího Chrise Frooma ztrácí dvě a půl minuty a musí v 242 kilometrů dlouhé etapě útočit. Přímý přenos 15. etapy sledujte od 14:55 na ČT sport a našem webu.

Peloton Tour de France
Peloton Tour de France

Jak vidí dnešní den cyklističtí experti České televize? "Já bych si dovolil tipnout, že možná na začátku odjede některá skupinka. Pokud etapa před nástupem na Mount Ventoux nebude profilově příliš těžká, tak je hlavní favorité nechají dojet až tam a pak už bude záležet jen na štěstí těch uprchlíků. Samozřejmě poté ale už očekávám velký boj mezi závodníky o celkové pořadí. V tom stoupání se dá nabrat velká ztráta, nebo také stáhnout náskok Frooma," říká Jiří Ježek, který měl na letošní jubilejní "Staré dámě" příležitost jet jakožto předjezdec časovku.

Šťastné vzpomínky na dnešní etapu má Roman Kreuziger, který zde v roce 2009 obsadil sedmé místo. Díky němu se posléze také udržel v elitní desítce celkového pořadí až do cíle. Nyní je Kreuziger v pozici celkově čtvrtého muže pořadí s takřka totožným časem jako Alberto Contador. "Já jsem přesvědčený, že se zítra tým Saxo-Tinkoff bude snažit dokonat včera započatou ofenzivu. A mají k tomu předpoklady. Tým Sky není tak silný a nebude ani chtít kontrolovat čelo. Znovu také bude šance pro jezdce z druhé desítky," podotkl Lubor Tesař.

Ježek ještě podotýká, že lehkou práci rozhodně nebudou mít pomocníci hlavních hvězd. "Ta etapa bude strašně náročná pro domestiky – závodníky, kteří budou chránit své lídry. Před závěrečným stoupáním je ta etapa hodně dlouhá a ti, kdo nepatří k nejslavnějším závodníkům, si zítra vytrpí svoje," dodal Jiří Ježek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.