ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

"Velká trojka" ve stínu Kittela. Cavendish čeká na jubilejní vítězství

Velikost textu:

Tours – Peloton jubilejní sté cyklistické Tour de France pokračuje v cestě centrální Francií. Třinácté dějství přinese 173 kilometrů mezi Tours, cílem včerejší etapy, a Saint-Amand-Montrond a trať bude mít téměř rovinatý profil. Pro spurtéry půjde o poslední možnost k vyniknutí před přechodem do alpských kopců, další šanci prokázat své umění budou mít až v pařížském epilogu příští neděli.

Závěrečný spurt na Tour de France
Závěrečný spurt na Tour de France

Na programu etapy je pouze jedna vrchařská prémie nejnižší kategorie, Cote de Crotz na 77. kilometru, sprinteři pak mohou zabodovat zhruba ve dvou třetinách trati u Saint Aoustrille. Pozornost při předpokládaném závěrečném hromadném dojezdu bude upřena na nejlepší spurtérskou trojici z loňského ročníku, která je letos ovšem zatím ve stínu Němce Marcela Kittela ze stáje Argos-Shimano, vítěze tří etap.

přehrát video
Před 13. etapou Tour de France - profil trati a favorité

Mark Cavendish prohrál s Kittelem dojezd v Tours až na cílové fotografii a touží po odvetě, která by byla zároveň jeho 25. vítězstvím na Staré dámě. Slovák Peter Sagan si může prakticky zajistit zelený trikot pro nejlepšího spurtéra a André Greipel si bude chtít spravit chuť poté, co se ve středu připletl do hromadného pádu v závěru etapy.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.