ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Tour de France

8. etapa konečně prověří Contadora s Froomem

Velikost textu:

Castres - Po několika rovinatějších etapách, ve kterých dostali možnost předvést se spurteři, zavede osmá etapa peloton Tour do Pyrenejí. Na závodníky čeká první náročný test - 2001 metrů vysoký vrchol Col de Pailhères s vrchařskou prémií nejvyšší kategorie. Dvě náročná stoupání v samém závěru etapy z Castres do Ax 3 Domaines konečně prověří i aktuální formu aspirantů na celkový triumf. Přímý přenos 8. etapy sledujte dnes od 14:10 na ČT sport a našem webu.

Alberto Contador
Alberto Contador

Na cyklisty dnes čeká etapa "dvou tváří". Prvních 120 km absolvují závodníci po takřka absolutní rovině, jenže zhruba 70 km před cílem přijde na řadu náhlá změna tempa a prudké 8% stoupání na Col de Pailhères následované prudkých sjezdem, jenž přechází do dalšího ostrého stoupání. Po náročných 8 kilometrech závodníky čeká finiš na vrchu Ax 3 Domaines.

Očekává se, že dnešní etapa by mohla přinést první vážnější střetnutí mezi adepty na celkové vítězství. První opravdové kopce na letošní Tour ukáží, v jaké pohodě se nachází jak hlavní favorité Froome s Contadorem, tak i jejich stáje. Sky je obecně považována za nejsilnější tým na startu letošní Tour, Contadorův Saxo-Tinkoff ale podřizuje vše zisku žlutého trikotu a Roman Kreuziger by v osmé etapě měl ukázat, jak užitečným pomocníkem může být Contadorovi v posledním týdnu v Alpách, kde se bude patrně rozhodovat o celkovém vítězi.

"Závěr etapy je hodně těžký. Předtím sice může dojít k úniku, ale ten závěr bude soubojem mezi týmem Saxo-Tinkoff a Sky. Může se stát, že Chris Froome obleče žlutý trikot a doveze ho až do Paříže, ale uvidíme, jak budou reagovat ostatní soupeři, především Alberto Contador. Doufejme, že mu bude nablízku Roman Kreuziger a uvidíme ho mezi nejlepšími," odhaduje průběh osmé etapy expert ČT Tomáš Konečný.

přehrát video
Před 8. etapou TdF - Profil trati a favorité

Průběžné pořadí Tour de France po 7. etapě:

1. Impey (JAR/Orica GreenEdge) 27:12:29, 2. Boasson Hagen -3, 3. Gerrans (Austr./Orica GreenEdge), 4. Albasini (Švýc./Orica GreenEdge) oba -5, 5. Kwiatkowski, 6. Chavanel oba -6, 7. Froome (Brit./Sky), 8. Porte (Austr./Sky) oba -8, 9. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff), 10. Kreuziger oba -14. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.