ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Kreuziger: Prioritou na Tour je být Contadorovi nablízku v horách

Velikost textu:

Porto-Vecchio - V sobotu se postaví jako jediný Čech na start 100. Tour de France, nikoliv však v pozici, na kterou byl zvyklý. Roman Kreuziger se v dresu stáje Saxo-Tinkoff musí smířit s rolí pomocníka jednoho z hlavních favoritů na triumf Alberta Contadora. "Když člověk jede v jednom týmu Tour se závodníkem, jakým je Alberto, tak snad ani jiný lídr být nemůže. Je nejlepší z nás, tak je jasné, že se pojede na něj," uvedl na svém webu Kreuziger. Přímé přenosy z Tour de France můžete sledovat na ČT sport a našem webu.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Kreuziger se na slavném etapovém závodu představí popáté. Většinou byl jedním z lídrů týmu, umístění na stupních vítězů se ale nikdy nedočkal. Jeho maximem je osmé místo z roku 2010. Naposledy před dvěma lety pomáhal v barvách Astany Alexandru Vinokurovovi, závod však dojížděl kvůli zranění se sebezapřením a skončil na 112. příčce.

Tentokrát musí Kreuzigerovy osobní ambice stranou. Jeho hlavním úkolem bude pomáhat Albertu Contadorovi na cestě za žlutým trikotem. "Už jsme dostali rozepsané plány, dnes večer ještě budeme mít poradu. Ale prioritou pro mě bude být Albertovi nablízku v závěrech nejtěžších horských etap," nastínil Kreuziger. Role jednoho z Contadorových pomocníků na Tour pro něho nebyla žádným překvapením. "Takhle to bylo nastavené od začátku sezony. Já jsem svou šanci dostal na klasikách nebo na Švýcarsku," připomněl vítěz dubnového jednorázového podniku Amstel Gold Race.

"Je to pořád nahoru dolů"

Český jezdec očekává letos hodně těžký závod. "První etapa by mohla být snad ještě v klidu, ale další dvě budou hrozně těžké. Je to pořád nahoru, dolů, jede se po strašně úzkých cestách. Bude tam velké riziko pádu," vyhlížel úvodní tři etapy na Korsice.

V náročném duchu se ponese celý závod, což měl možnost zjistit před více než měsícem, kdy se s Contadorem vydali do dějiště Tour. Společnost jim na úsecích 16. až 20. etapy dělali Nicolas Roche, Jesús Hernández a Chris Anker Sörensen. "Podle toho, co jsem viděl, se dá říct, že to bude jedna z nejnáročnějších Tour. Poslední týden bude šíleně těžký, není tam jediný jednoduchý den," uvedl po návratu Kreuziger.

To, že Tour slaví jubilejní stý ročník, si nijak zvlášť nebere. "Je to hezké číslo, ale spíš pro organizátory a lidi kolem. My závodníci k tomu přistupujeme úplně stejně jako ke každému jinému ročníku. Dá se předpokládat, že všechno kolem bude velkolepé, ale závod jako takový to nijak nezasáhne," uvedl Kreuziger. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.