ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Kreuziger s definitivní platností pojede Tour, lídrem Contador

Velikost textu:

Paříž – Nepříjemné překvapení českým cyklistickým fanouškům nepřipravila stáj Saxo-Tinkoff. Podle očekávání nechybí v nominaci na jubilejní 100. ročník Tour de France český jezdec Roman Kreuziger. Při své páté účasti na slavném podniku by měl působit jako domestik lídra stáje Alberta Contadora, který ovšem v generálce na Tour – Critérium du Dauphiné – dojel až na desáté pozici. Kreuziger naproti tomu bojoval do poslední chvíle o vítězství na závodě Okolo Švýcarska.

Roman Kreuziger na Amstel Gold Race
Roman Kreuziger na Amstel Gold Race

"Jdeme do letošní Tour de France s cílem, aby Alberto celý závod vyhrál. Takže jsme se přirozeně pokusili vybrat jezdce, kteří tomuto našemu cíli nejlépe vyhovují," uvedl na týmovém webu sportovní ředitel Philippe Mauduit.

Kreuziger jel Tour v letech 2008 až 2011, přičemž v ročnících 2009 a 2010 skončil v první desítce. Jeho dosavadním maximem je osmá příčka z roku 2010. Předloni skončil na 112. místě. Kreuziger si podle všeho pomohl k nominaci i třetí příčkou na nedávném závodě Kolem Švýcarska.

V devítičlenném týmu jsou kromě něho a Contadora ještě další dva Španělé Jesús Hernández a Benjamín Noval, Italové Matteo Tosatto s Danielem Bennatim, Portugalec Sérgio Paulinho, Australan Michael Rogers a Nicolas Roche z Irska.

"Pokusili jsme se identifikovat a určit role v týmu, který mu během tří týdnů závodu vytvoří co největší podporu a zároveň ochranu ve všech možných typech etap," vysvětlil Mauduit. "Věříme, že do vývoje závodu zásadně promluvíme, máme po všech stránkách silný tým s mnoha zkušenostmi ze závodů Grand Tour," doplnil Mauduit.

Závod odstartuje v sobotu 29. července.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.