ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold
Tour de France

Konec spekulací: Lídrem Sky bude Froome

Velikost textu:

Paříž - Vedení přední cyklistické stáje Sky utnulo delší dobu přetrvávající spekulace o tom, která z jejích hvězd bude lídrem pro slavný etapový závod Tour de France. Jak dnes potvrdil šéf týmu Dave Brailsford, místo obhájce prvenství Bradleyho Wigginse dostane tentokrát přednost Chris Froome.

Chris Froome
Chris Froome

Pro Wigginse to tak pravděpodobně znamená konec nadějí na zopakování loňského triumfu - jeho role bude pomáhat Froomovi k získání žlutého trikotu. Jako revanš může brát současnou pozici lídra na Giru d'Italia, a pokud se mu podaří druhý nejváženější závod vyhrát, stane se po patnácti letech prvním cyklistou, který ovládne jak Tour, tak italské Giro.

David Brailsford (ředitel Sky):

"Výběr a skladba týmu bude jako vždy rozhodnutím managementu, a to na základě nějakých podkladů. Je však každopádně důležité v tom mít jasno. Na Tour pojedeme s jedním lídrem. A s ohledem na to, jaký udělal Chris v totmo roce pokrok ve výkonnosti, je i nadále naším plánem - tak jako již od ledna - aby byl tím lídrem on."

Brailsford se tak pokusil ukončit dohady, které se dotýkaly především obou jezdců, neboť Froome dal najevo, že věří ve Wigginsovu podporu. Olympijský vítěz z časovky Wiggins sice vyhlásil za svůj hlavní cíl sezony probíhající Giro d'Italia, ale zároveň se netají touhou dobýt celkové prvenství v obou závodech během jediného roku. Z toho důvodu nechával tuto otázku otevřenou.

Sedmadvacetiletý Froome skončil loni na Tour druhý, ovšem dal několikrát najevo svoji frustraci, když se cítil silnější než jasně daný lídr Wiggins. A právě populární "Wiggo" tehdy po finiši závodu přislíbil, že svou výsadní pozici splatí v roce 2013.

Hvězdy Sky - Froome (vlevo) a Wiggins
Hvězdy Sky - Froome (vlevo) a Wiggins

Po úvodu Gira, jehož se Froome neúčastní, je Wiggins zatím druhý - pomohla mu k tomu týmová časovka, kterou vyhráli jezdci Sky. V čele je díky lepšímu výsledku z první etapy Britův týmový kolega Salvatore Puccio. Tour de France pak začne 29. června první etapou na Korsice.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.