ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
WIMBLEDON

Splnil se mi sen, řekla k pozici světové jedničky Plíšková

Velikost textu:

Monte Carlo - Karolíně Plíškové se posunem na první místo světového žebříčku splnil sen. První hráčkou světa bude oficiálně od pondělí po skončení Wimbledonu, pozici vládkyně světového tenisu chce však potvrdit také na kurtu povedenými výkony. S novou rolí si také uvědomuje zodpovědnost, kterou nyní přebírá.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

"Jsem nesmírně šťastná a splnil se mi sen. Vzpomínám na své první tenisové krůčky. Tohle je meta, na kterou chce dosáhnout každý, kdo tenhle sport miluje," uvedla pětadvacetiletá Plíšková, která je v Monte Carlu. "Být jedničkou je obrovská zodpovědnost. Cítím velké odhodlání, budu dál tvrdě trénovat a chci ukázat, že si tenhle status právem zasloužím," řekla.

V čele pořadí nahradí Němku Angelique Kerberovou. Cestu na trůn jí otevřela porážka Rumunky Simony Halepové, která nedotáhla ve čtvrtfinále Wimbledonu k výhře duel s Britkou Johannou Kontaovou, v kterém ji dělily jen dva míče od vítězství.

"Byla jsem si s přítelem (zároveň manažerem Michalem Hrdličkou) zahrát tenis, a když jsme dohráli, sledovali jsme posledních pár míčků zápasu Halepové na telefonu," líčila Plíšková, která byla v žebříčku dosud nejlépe na třetím místě.

přehrát video
Karolína Plíšková se posune do čela světového žebříčku

"Ideální je podpořit to zároveň nějakým skvělým výsledkem přímo na kurtu, ale stát se světovou jedničkou je ukazatelem dlouhodobé výkonnosti, ne jen jednoho povedeného turnaje," řekla loňská finalistka US Open.

Letos už získala tři tituly. Ve Wimbledonu sice vypadla ve druhém kole, ale na French Open hrála semifinále, na lednovém Australian Open čtvrtfinále a byla v semifinále velkých turnajů v Miami a Indian Wells. "Až na pár výjimek se mi opravdu daří," uvedla.

Později na sociálních sítích zveřejnila fotku, na které vyskočila do vzduchu a zvednutými palci ukazovala, že je jedničkou. "Budu si to určitě pamatovat. Sice neslavím výhru na kurtu, ale stala jsem se světovou jedničkou. Hodně to pro mě znamená a ještě si neuvědomuji, čeho jsem dosáhla," napsala tenistka.

Děkovala svým nejbližším za podporu a všem, kteří jí věřili, i těm, kteří pochybovali. "Bez vás bych nebyla, kde jsem," uvedla rodačka z Loun.

Zdroj: ČT sport, ČTK, Facebook

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.