ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Djokovič zvládl neuvěřitelnou pětisetovou bitvu s Del Potrem a je ve finále Wimbledonu

Velikost textu:
aktualizováno 5. 7. 2013 19:36

Londýn - Teprve do svého druhého wimbledonského finále v kariéře se dostala světová jednička Novak Djokovič. A tentokrát opravdu neměl jednoduchou práci. V úžasném semifinále dokázal porazit svého soupeře, osmého nasazeného Juana Martína del Potra ve vyčerpávajícím pětisetovém duelu 7:5, 4:6, 7:6, 6:7 a 6:3. Ve finále srbský tenista narazí na lepšího z dvojice Janowicz - Murray, a i toto utkání vám přineseme v textovém on-line přenosu.

Novak Djokovič
Novak Djokovič

On-line přenos (ukončen):

0:0

Dobrý den, vítejte u on-line textového přenosu z utkání Djokovič - Del Potro. Srbský tenista začal na podání a vyhrává první výměnu.

1:0

Djokovič získává první hru přesvědčivě a vítězí během dvou minut.

1:0

Del Potro se však v úvodní fázi taky nenechává zahanbovat, vede 30:0 po esu a autu Djokoviče.

1:0

Delší výměna, oba hráči zahrávali údery do svých bekhendů, Djokovič překvapivě ztrácí, zahrává znovu do autu.

1:1

Del Potro srovnává bodem z podání.

1:1

Oba hráči šli na síť, nakonec dokázal z voleje zasadit vítězný úder Djokovič. Poté získává srbský tenista přímý bod z podání.

1:1

A Djokovič zahrává eso. 40:0.

2:1

Nádherné podání s těžkým odskokem ven z kurtu, po bekhendu zahrává Djokovič vítězný úder bekhendem po čáře. Čistá hra.

2:1

Del Potro znovu začíná přímým bodem z podání.

2:2

Djokovič na příjmu střádá nevynucené chyby, tentokrát zahrál jednoduchý bekhendový úder do autu. Del Potro poté získává dva přímé body z podání, velmi rychlý průběh hry.

2:2

Vítězný křižný úder po bekhendu od Djokoviče a aut Del Potra. Zatím oba tenisté neomylní a nezastavitelní na svém podání. 30:0.

2:2

Vynikající return Del Potra, Djokovič jen do sítě. 30:15.

3:2

Skvělý vítězný forhend po čáře od Djokoviče při sebemenší příležitosti. A následně přímý bod z podání. Oba tenisté vypadají ve skvělé formě.

3:2

Nádherný bekhend po čáře od Del Potra po delší výměně. 15:0.

3:2

Páska výrazně pomáhá Djokovičovi, úder jde těsně za síť. 15:15.

3:2

Djokovič vystihuje směr Del Potrova důrazného úderu, avšak zahrává do sítě.

3:2

Dvojchyba Del Potra po challengi prvního podání od Djokoviče. Argentinec se nedokázal dobře zkoncentrovat.

3:2

První brejkbol v zápase, dlouhou výměnu Del Potro nezvládl a zasadil úder do autu.

3:2

Shoda, přímý bod Del Potra z podání.

3:2

Výhoda pro Del Potra, který drtil svého soupeře, ten zahrál pod tlakem do autu.

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » 

"Byl to jeden z nejlepších zápasů, jaký jsem kdy hrál. Byl vzrušující, tak těsný a na vysoké úrovni a já měl tu čest ho vyhrát. Nejdřív si ten pocit užiju a pak budu myslet na finále," řekl Djokovič a ocenil Del Potra, vítěze US Open z roku 2009. "Je vidět, proč už byl grandslamovým šampionem. Zaslouží si za zápas velké uznání."

Ve vyrovnané bitvě výměn od základní čáry získal Djokovič první set brejkem v jeho závěru, ale ve druhé sadě vládl drtivým forhendem Argentinec. V dramatické třetí sadě sice nejdříve odvrátil Del Potro za stavu 5:6 tři setboly, jenomže následný tie-break si prohrál. Za stavu 2:3 poslal Del Potro smeč jen do sítě, ačkoliv Srb předtím uklouzl a ležel na zemi. Konsternovaný Argentinec už ve zkrácené hře nebodoval a ještě na lavičce se chytal nevěřícně za hlavu.

Čtvrtý set lépe rozehrál Djokovič, ale o brejk na 4:3 vzápětí přišel a Del Potro zabojoval. V tie-breaku čelil dvěma mečbolům, Djokovičův útočný lob skončil o pár centimetrů v autu, při druhém zahrál vítězný forhend. Argentinec nakonec set získal a diváci tleskali vstoje.

Po čtyřech hodinách hry začínal pátý set, rozhodl ho až brejk Djokoviče v osmé hře. Srb při svém servisu čelil brejkbolu, dokázal ho odvrátit a následně třetí mečbol proměnil vítězným bekhendem po lajně. Oba tenisté se u sítě objali a Djokovič stejně jako fanoušci tleskal při odchodu poraženému Del Potrovi. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.