ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Wimbledon

Berdych o Tomicovi: Nepříjemný soupeř, vydřené vítězství od začátku do konce

Velikost textu:

Londýn - Vydřené vítězství proti atypickému soupeři posunulo tenistu Tomáše Berdycha do čtvrtfinále Wimbledonu. Český hráč dnes na trávě v Londýně porazil Australana Bernarda Tomica 7:6, 6:7 a dvakrát 6:4 a v nadsázce říkal, že má odřená kolena z toho, jak musel hrát míče nízko.

Tomáš Berdych na wimbledonském kurtu
Tomáš Berdych na wimbledonském kurtu

"Tohle bylo vydřené vítězství od začátku do konce," řekl Berdych po tříhodinovém boji proti Tomicovi a jeho nepříjemnému stylu. Australan střídá pomalé míče s rychlými, rotuje a hraje hodně čopů, takže míč na trávě odskakuje hodně nízko. "Udělal jsem asi 400 výpadů a odřený mám obě kolena, jak jsem musel chodit pod balony dolů. Míč neskočil víc než deset centimetrů nad zem," řekl sedmadvacetiletý Berdych. "Je to hodně atypický hráč. Využívá všech možností, jak hrát na trávě, do posledního puntíku, a proto je hodně nepříjemný."

Dva sety trvalo, než si Berdych na soupeřovu hru zvykl. Ze začátku se podle svých slov snažil s míčem domluvit. "Létalo to víceméně záhadnou rotací a nevěděl jsem, co s tím udělat. Kdybych ztratil hlavu a koncentraci na balony, které nebyly úplně obvyklé, a začal bych zbytečně přemýšlet, tak by to nebylo ku prospěchu," prohlásil. Hlavním zaklínadlem proto byla trpělivost.

Zároveň musel hrát Berdych agresivně. "Je třeba chodit do míčů a správně volit situace tak, jak jde jedna za druhou," řekl Berdych a přitakal, že Tomica v duelu přetlačil. "Nic jiného se nedá, protože hrát technicky, pomaleji než on, nebo s jinou rotací než on nejde." Dlouho si zvykal i na Tomicův servis. Především na fakt, že Australan na základní čáře nečeká a podává rychle.

Berdych měl problém se před returnem zklidnit. "To byla moje věc, se kterou se musím sžít. Vím, že mi to dělá problém, ale takových hráčů moc není. Naštěstí to byly jenom dva sety. Pak jsem si zvykl, dokázal jsem se s tím jakžtakž vypořádat a pak už ho dostával na servisu pod tlak," řekl. Oba v utkání často využívali jestřábí oko, aby nechali zkontrolovat sporné výroky lajnových rozhodčích. "Neměli dnes slavné představení, ale jednou jim to jde, jednou nejde. Bylo to na obě strany podobné," uvedl Berdych po zápase.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.