ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Wimbledon

Berdych se natrápil, ale prošel do osmifinále přes Andersona

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2013 23:19

Londýn - Trvalo to tři hodiny, ale Tomáš Berdych nakonec svůj zápas třetího kola Wimbledonu proti Kevinu Andersonovi zvládl. Jihoafrického tenistu porazil po setech 3:6, 6:3, 6:4 a 7:5 a prošel do osmifinále, kde se utká s Australanem Bernardem Tomicem.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

On-line přenos (ukončen):

0:0

Dobrý den, vítejte u on-line textového přenosu z utkání třetího kola Wimbledonu mezi Tomášem Berdychem a Kevinem Andersonem. Pro českého tenistu to proti 23. hráči světového žebříčku ATP nebude jednoduché, avšak Berdych má proti Jihoafričanovi úžasnou bilanci vzájemných zápasů - 8:0. Anderson je 203 centimetrů vysoký pravák spoléhající se na dobré podání na prvním servisu.

0:0

Anderson začíná na podání, vede 30:0

0:1

Čistá hra od Andersona, který vede 1:0.

0:1

Berdych se snaží svého protivníka dostat do pohybu, nevychází mu však úder, který jde do autu. Následně zahrává první dvojchybu. Nepřesvědčivý začátek od českého tenisty.

0:1

Druhá dvojchyba českého tenisty, Anderson má dva brejkboly.

0:1

Eso od českého tenisty ven z kurtu. 30:40.

0:1

Razantní výměna v podání českého tenisty, Anderson zahrává do autu. Shoda.

0:1

Druhé podání Berdycha nepřesvědčivé, Anderson Čecha dostává pod tlak, Berdych jen do sítě. Brejkbol a výhoda pro Andersona.

0:1

Bod z podání pro Berdycha. Shoda.

0:1

Dobrý return od Andersona, Berdych jen do sítě. Výhoda a další brejkbol pro Andersona, který však Berdych odvrací. Třetí shoda.

0:1

Konečně výhoda pro Berdycha, bod z podání.

1:1

Skvělé podání a ještě lepší stopbal, na který Anderson nedosáhl. Berdych konečně získává svůj servis. Je srovnáno.

1:1

Vynikající dva returny od Berdycha a parádní vítězné míče. 0:30. Boris Becker komentuje: "Když má Berdych den, zahrává míče jako vítěz. Když ne, zahrává je jako začátečník."

1:1

Berdych neproměňuje jasný míč. Becker: "To je to, o čem mluvím." 30:30.

1:1

Vynikající vítězný míč po čáře. Berdych má brejkbol. 30:40.

1:1

Shoda, Andersonovo parádní eso.

1:2

Bod z podání pro Andersona, Berdych se poté dostává do delší výměny, kdy dostává soupeře pod tlak, nedokáže však zahrát dobře stopbal.

1:2

Anderson vede 30:0, výborně returnuje.

1:2

Anderson má tři brejkboly, výbornými údery do stran dostal Berdycha pod tlak a proměňuje volej.

1:2

Eso Berdycha. 15:40.

    1 2 3 4 5 6 7 8 » 

Tomáš Berdych šel do utkání proti třiadvacátému hráči světového žebříčku ATP jako favorit. Bilance zápasů 8:0 ve prospěch českého tenisty byla před zápasem přesto trochu matoucí, Berdych se minimálně při posledních střetnutích s Andersonem na vítězství dosti nadřel. A nejinak tomu bylo i při sobotním odpoledni na wimbledonském prvním kurtu.

Světová šestka do zápasu vůbec nevstoupila ideálně, naopak Anderson skvěle zvládal svá první podání, přesvědčivě returnoval a dokázal uhrát i delší výměny. Berdych se s tlakem svého protivníka velmi dlouho nedokázal vyrovnat a najít na jihoafrického tenistu recept. Často tropil nevynucené chyby, mnohdy ale hlavně vůbec neměl šanci proti perfektním prvním podáním Andersona, který tak první set vyhrál 6:3.

Nejednalo se o nijak přehnaně atraktivní utkání. Oba hráči často kazili, forma se přelévala z jedné strany na druhou a hlavně ke konci zápasu to už působilo dojmem, že ji nemá ani jeden z hráčů. Berdych se však postupně dokázal do utkání dostat, byl konzistentnější a dělal méně chyb, což v následujících dvou setech rozhodovalo. Český tenista celkově získal méně bodů, proměnil velmi malé procento brejkbolů, ovšem ty dva klíčové ve druhém a třetím setu rozhodly.

Česká jednička už zároveň byla přesvědčivější při delších výměnách, zahrála více vítězných úderů a získávala rozhodující body důležité pro psychiku, zatímco Anderson v důležitých momentech kolaboval. Jihoafričan mohl zápas dovést do páté sady, vedl již 5:2, poté však nedokázal za stavu 5:3 získat své podání a nakonec prohrál pět her v řadě.

"Byl to zase těžký zápas a musel jsem se hodně snažit. Jsem spokojený především se čtvrtým setem, ve kterém jsem byl dole, ale vybojoval jsem to," řekl Berdych po skoro tříhodinovém duelu. Během utkání si vzal prášek proti bolesti. "Je to jen něco se zády, asi z toho, jak tady bylo v předešlých dnech chladno. Nejde o nic závažného," řekl Berdych, kterého v osmifinále čeká dvacetiletý Australan Bernard Tomic. Momentálně 59. hráč žebříčku ATP porazil ve čtyřech setech favorizovaného Francouze Richarda Gasqueta.

Djokovič měl proti Chardymu snadnou práci

Roli hlavního favorita dnes suverénně potvrdil Novak Djokovič, který ovládl nejslavnější turnaj před dvěma lety. Na srbského tenistu vůbec nestačil Francouz Jeremy Chardy, kterého Djokovič vyprovodil z kurtu za 86 minut po setech 6:3, 6:2 a 6:2. Dalším vyzyvatelem Srba, jenž udělal pouze tři nevynucené chyby, bude německý veterán Tommy Haas. Ve čtvrtfinále by Djokovič mohl narazit na Tomáše Berdycha.

3. kolo Wimbledonu - muži

Berdych (7-ČR) - Anderson (27-JAR) 3:6, 6:3, 6:4, 7:5, Tomic (Austr.) - Gasquet (9-Fr.) 7:6 (9:7), 5:7, 7:5, 7:6 (7:5), Dodig (Chorv.) - Sijsling (Niz.) 6:0, 6:1 skreč, Del Potro (8-Arg.) - Žemlja (Slovin.) 7:5, 7:6 (7:3), 6:0, Haas (13-Něm.) - F. López (Šp.) 4:6, 6:2, 7:5, 6:4. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.