ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea
Wimbledon

Kvitová prohrává s Makarovovou, zápas se dohraje zítra

Velikost textu:
aktualizováno 28. 6. 2013 22:09

Londýn - Páteční odpoledne na Wimbledonu pro Petru Kvitovou asi nebylo z těch, na která česká tenistka bude vzpomínat s radostí. Utkání třetího kola s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou bylo nejdříve přerušeno kvůli dešti za stavu 3:3 v první sadě. Tu Kvitová večer vyhrála, avšak poté, co v druhém setu vedla 2:0, prohrála osm her v řadě a od pravděpodobné prohry ji zachránilo až odložení zápasu na sobotu kvůli nevyhovujícím světelným podmínkám. Marakovová tak vede 6:3, 2:6 a 1:2. Stejně jako Kvitová dohrají v sobotu svá utkání 3. kola i další české tenistky Petra Cetkovská a Eva Birnerová.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

On-line přenos (ukončen):

18:12

Vítejte u on-line přenosu utkání mezi Petrou Kvitovou a Jelenou Makarovovou na wimbledonském dvorci číslo 1.

0:1

Makarovová si bez problémů udržela své podání.

1:1

Kvitová musela hned na začátku zápasu čelit brejkbolu, naštěstí si dokázala v pravý čas pomoci podáním.

2:2

Obě hráčky si svá podání bez problémů pohlídaly.

2:3

Pátý game získala Ruska čistou hrou.

3:3

Petra Kvitová srovnala na 3:3. Na Wimbledonu se rozpršelo a utkání bylo přerušeno.

18:33

Zápas Kvitová - Makarovová byl kvůli dešti přerušen za stavu 3:3 v prvním setu.

20:28

Déšť nad Londýnem ustal a utkání může pokračovat. Za vyrovnaného stavu 3:3 v úvodní sadě bude podávat ruská hráčka.

4:3

Češka prolamuje podání Makarovové a jde do vedení 4:3! Kvitové za stavu 30:15 pomohla páska ke dvěma brejkbolům a při druhém zahrála Ruska do sítě.

5:3

Kvitová při boji o první fiftýn osmé hry uklouzla, spadla a rozehru vyhrála soupeřka. Na její další pohyb na kurtu to ale nemělo vliv. Petra Makarovovou sice pustila k jednomu brejkbolu, ale nakonec potvrzuje brejk a je game od zisku prvního setu.

6:3

Kvitová měla za stavu 40:30 první možnost ukončit set, ale Ruska svělým podáním nedala Petře šanci. Kvitová si pak ale vypracovala několik výhod a získala první sadu!

1:0

Makarovová Petře sebrala dva fiftýny, na zisk gamu to ale nestačilo. 1:0 pro Petru, podává Ruska.

2:0

Výborně! Kvitová po boji získává brejk hned na úvod druhé sady. Petra skvěle returnovala a útočila, Makarovovou však dlouho drželo podání.

2:1

Bohužel ale v následující hře Kvitová vyprodukovala dvě dvojchyby, Makarovová získává rebreak a jde na podání.

2:2

Makarovová měla v gamu navrch a srovnává na 2:2.

2:3

Kvitová podruhé v řadě při svém podání vyprodukovala dvě dvojchyby a pustila Makarovovou ke třem brejkbolům v řadě, ale tři vítězné fiftýny znamenaly srovnání na 40:40. Petra pak ale vlastními chybami game přesto ztratila a Makarovová otáčí druhý set.

2:4

Česká tenistka sice dosáhla shody, přesto Jekatěrina Makarovová potvrzuje brejk a ve druhé sadě vede už 4:2.

2:5

Kvitová si od stavu 2:0 neuhrála podání a po jeho další ztrátě prohrává už 2:5. Makarovová bude podávat na výhru ve druhé sadě.

2:5

Makarovová podává na výhru v druhé sadě. Velmi rychle si vybudovala vedení 40:0.

2:6

Makarovová bodem z podání a čistou hrou získává druhou sadu. Kvitová začala set výborně, poté však ruská tenistka získala šest her v řadě.

    1 2 3 » 

Kvitová a Makarovová šly do šaten kvůli dešti za stavu 3:3 v prvním setu. Když se začalo znovu hrát, Kvitová na kurtu dominovala. Hrála rychle i přesně a díky tomu vyhrála pět her v řadě. První set získala 6:3 a ve druhém měla náskok 2:0. Zdálo se, že Kvitová zápas ovládá, jenomže pak přišly chyby, zhoršila pohyb a naopak Makarovová začala hrát výborně. Svěřenkyně kouče Davida Kotyzy Kvitová ztratila osm her po sobě a až za stavu 0:2 ve třetí sadě si udržela servis. V tu chvíli byl zápas přerušen pro šero, což je v dané situaci výhoda osmé nasazené Kvitové.

Naopak pauza může přibrzdit rozjeté dvě zbylé Češky. Kvalifikantka Cetkovská přišla o první set, ale ve druhém za třiadvacet minut uštědřila nasazené favoritce 'kanára', načež byl zápas přerušen. Blízko k postupu do osmifinále má další kvalifikantka Birnerová, která v utkání dlouhých výměn vede nad Puigovou 6:4 a 2:1 s brejkem. Pokud Cetkovská i Birnerová své zápasy vyhrají, bude mít český tenis ve Wimbledonu jistou čtvrtfinalistku, protože by se ve 4. kole střetly spolu.

K radosti domácích diváků postoupila poprvé do 3. kola Wimbledonu Laura Robsonová. Bývalá vítězka juniorky na londýnské trávě zdolala Marianu Duqueovou-Marinovou z Kolumbie pod zataženou střechou na centrálním dvorci 6:4, 6:1. "Byla jsem ze začátku nervózní, ale ona ještě více," řekla levou rukou hrající Britka. "Každá výhra na centrkurtu je skvělá a moc jsem si užila atmosféru, která byla pod zataženou střechou ještě výraznější," dodala Robsonová.

Výsledky ženské části Wimbledonu

2. kolo
Riskeová (USA) - U. Radwaňská (Pol.) 4:6, 6:3, 6:4, Kanepiová (Est.) - Kerberová (7-Něm.) 3:6, 7:6 (8:6), 6:3, Robsonová (Brit.) - Duqueová-Marinová (Kol.) 6:4, 6:1.

3. kolo
Bartoliová (15-Fr.) - Giorgiová (It.) 6:4, 7:5, Knappová (It.) - Larcherová de Britová (Portug.) 7:5, 6:2, Suárezová (19-Šp.) - Bouchardová (Kan.) 7:5, 6:2, Pennettaová (It.) - Cornetová (29-Fr.) 0:6, 7:6 (7:4), 6:2, Flipkensová (20-Belg.) - Doloncová (Srb.) 6:4, 6:2.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.