Berdych přešel přes Brandse do třetího kola bez ztráty setu

Londýn - Český tenista Tomáš Berdych postoupil přes Daniela Brandse do třetího kola Wimbledonu. Berdych se s Brandsem potýkal zejména v prvním setu, ve kterém Němce udolal až v tie-breaku. Postupně však Berdych získával větší herní jistotu a ve třetím setu už na kurtu dominoval. Po výhře 7:6, 6:4 a 6:2 postupuje do třetího kola, ve kterém se střetne s Jihoafričanem Kevinem Andersonem.

Tomáš Berdych
zdroj: EPA autor: Kerim Ökten

Berdych sice začal brejkem a vedením 2:0, ale první set pak získal až ve zkrácené hře. "Ta byla v zápase nejdůležitější. Moc šancí tam nebylo, já udělal jediný minibrejk a ten rozhodl. Měl jsem víc šancí v tom setu a byla by škoda ho ztratit," řekl Berdych, který opět dobře podával a k vítězství si pomohl 15 esy.

Jeho dalším soupeřem bude už popáté v sezoně Kevin Anderson z Jihoafrické republiky. Tomu český hráč v letošních zápasech nedovolil uhrát ani set a na okruhu ATP s ním wimbledonský finalista z roku 2010 v dosavadních osmi vzájemných duelech ještě nikdy neprohrál.

"Bylo to vždy hodně vyrovnané. Výborně podává, hraje agresivně, ale dosud se mi dařilo zvládat líp těžké situace. V tom byl rozdíl a já doufám, byť každá lajna musí jednou skončit, tak že to nebude teď," řekl Berdych.

Dál postupuje i Djokovič

Srbský tenista Novak Djokovič bez problémů postoupil do třetího kola Wimbledonu. První hráč světového žebříčku si dnes na trávě v All England Clubu poradil s Američanem Bobbym Reynoldsem po setech 7:6, 6:3 a 6:1. "Když zatáhli střechu, musel jsem si chvíli zvykat na změnu podmínek a trvalo mi to déle, než jsem čekal," řekl Djokovič.

"Myslím, že mi to docela jde, jen musím proměňovat nabídnuté šance. Dneska jsem se při brejkbolech trochu trápil, ale to je také tím, že soupeř hrál dobře," dodal. Dalším protivníkem šestadvacetiletého Srba bude vítěz zápasu mezi Francouzem Jérémym Chardym a Němcem Janem-Lennardem Struffem.

Jejich utkání bylo za stavu 6:2, 7:5 a 2:1 stejně jako několik dalších zbývajících dnešních duelů kvůli dešti přerušeno a dohrávat se bude v pátek. Reynoldsovo vyřazení znamená, že ani jeden z jedenácti amerických tenistů neprošel letos ve Wimbledonu přes druhé kolo. Něco podobného se stalo naposledy v roce 1912, kdy však na londýnském turnaji hráči z USA nestartovali.

Dvouhra - 2. kolo:

Berdych (7-ČR) - Brands (Něm.) 7:6 (8:6), 6:4, 6:2, Djokovič (1-Srb.) - Reynolds (USA) 7:6 (7:2), 6:3, 6:1, Del Potro (8-Arg.) - Levine (Kan.) 6:2, 7:6 (9:7), 6:3, Gasquet (9-Fr.) - Soeda (Jap.) 6:0, 6:3, 6:7 (5:7), 6:3, Nišikori (12-Jap.) - Mayer (Arg.) 7:6 (7:5), 6:4, 6:2, Sijsling (Niz.) - Raonic (17-Kan.) 7:5, 6:4, 7:6 (7:4), Seppi (23-It.) - Llodra (Fr.) 7:5 skreč, Anderson (27-JAR) - Przysiezny (Pol.) 6:4, 7:6 (7:2), 6:4, Tomic (Austr.) - Blake (USA) 6:3, 6:4, 7:5, F. López (Šp.) - Mathieu (Fr.) 6:3, 5:1 skreč, Dodig (Chorv.) - Kudla (USA) 6:1, 7:6 (7:4), 7:5.

Čtyřhra - 1. kolo: Llodra, Mahut (13-Fr.) - Hájek, Levinský (ČR) 5:4 skreč.