ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Kvitová: Nepanikařila jsem v důležitých momentech

Velikost textu:
aktualizováno 26. 6. 2012 19:00

Londýn - Vstup obhájkyně titulu Petry Kvitové do Wimbledonu vzbudil obavy z možného brzkého vyřazení. Loňská královna londýnského travnatého grandslamu ale zůstala vnitřně klidná, zápas s dobře podávající Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistánu otočila a vyhrála dvakrát 6:4. Kvitová přiznala mírnou nervozitu, ale je ráda za dobrý výsledek.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Čtvrtá hráčka světa Kvitová prohrávala na začátku na cetrkurtu se soupeřkou z konce první světové stovky 0:3 a 1:4 a nehrála dobře. "Byla jsem nervózní, ale uvnitř jsem zůstala klidná a nepanikařila jsem v důležitých momentech," řekla po utkání, které zvládla za hodinu a dvacet minut a v němž si "vyzkoušela" i dešťovou přestávku. "První kolo je vždy ošemetné a jsem ráda, že to nebylo tak hrozné," oddechla si.

Zpočátku netrefovala podání a jen pomalu zaměřovala do kurtu svůj forhend, který ji zlobil i na turnaji v Eastbourne. "Nebyla jsem tam v úvodu nohama, ale úder už je lepší," řekla a potvrzovala to ve zbytku utkání vítěznými míči. "Kvůli nervozitě jsem chybovala, ale zůstala jsem pozitivní a hledala svůj rytmus," řekla.

Kvitová se v úvodu vyrovnávala hned s několika novinkami. Poprvé obhajuje grandslamový titul, poprvé věděla, že začne na centrkurtu a v královské loži seděli její rodiče Jiří a Pavla. "Všechno bylo jinačí, ale bylo to moc pěkný. Je samozřejmě jiné hrát jako obhájkyně, ale zvládla jsem to a jsem ráda za výhru," prohlásila Kvitová.

Vítězství může být pro Kvitovou uklidňující do druhého kola. "Je důležité, že jsem to zvládla. A že nebyl začátek zápasu nejlepší? Na to se nikdo ptát nebude," uvedla tenistka, kterou příště čeká Britka Elena Baltachaová, nebo Italka Karin Knappová. "David (trenér Kotyza) se na ně šel podívat," konstatovala Kvitová.

Koncovka zápasu se protáhla kvůli dešti. Kapky z nebe se spustily při prvním mečbolu Kvitové, která ale poslala bekhendový return do autu. "Bylo to blízko, abych to ukončila před deštěm, ale nakonec to dobře dopadlo," řekla Kvitová.

Vítězství může být pro Kvitovou uklidňující do druhého kola. "Je důležité, že jsem to zvládla. A že nebyl začátek zápasu nejlepší? Na to se nikdo ptát nebude," uvedla tenistka, kterou příště čeká Britka Elena Baltachaová (101. na WTA). "Hrála jsem s ní na antuce v Praze," připomněla si Kvitová loňskou výhru na Spartě. Britskou tenistku už ale porazila celkem třikrát a jednou s ní před čtyřmi lety prohrála.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.