Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
sobota 15. prosince 2018 Radana / Radan
US Open

Smutek? Ale kdeže. Podařila se mi velká věc, ví šťastná Ósakaová

Velikost textu:

Hádka Sereny Williamsové s rozhodčím nijak vítězné pocity nezměnila, ujistila Naomi Ósakaová. Především prý kvůli tomu, že coby premiérová grandslamová šampionka nevěděla, jak by se vlastně měla cítit.

Naomi Ósakaová
Naomi Ósakaová

"Ne, necítím smutek, protože vlastně ani netuším, co bych měla cítit," uvedla Ósakaová. "Bylo to mé první grandslamové finále a grandslamové vítězství, takže jsem šťastná a vím, že se mi podařila velká věc," dodala dvacetiletá Japonka, jež bude příští týden hvězdou turnaje v Tokiu.

Její životní triumf v New Yorku zastínila kontroverze třiadvacetinásobné grandslamové šampionky Williamsové s rozhodčím Carlosem Ramosem, který jí udělil tři varování. Při předávání trofejí po sobotním finále se Ósakaová rozplakala, a dokonce se omlouvala americkým fanouškům, kteří bučeli na Ramose, že porazila jejich oblíbenkyni.

Ósakaová se po vítězství ve Flushing Meadows posunula na sedmé místo světového žebříčku a jejím cílem je postup na Turnaj mistryň do Singapuru. Zároveň by dcera Haiťana a Japonky ráda byla dobrým vzorem pro japonské děti.

"Rozhodně jsem přemýšlela o tom, jestli se malé děti dívaly a lákalo by je začít s tenisem. Vždycky jsem si říkala, že Kei Nišikori je skvělý mužský vzor a že by bylo fajn, kdyby tu byla i nějaká žena. Doufejme, že bych tím vzorem mohla být já," řekla Ósakaová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.