ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
US OPEN

Berdych: Očekával jsem složitější zápas, tenisově to bylo super

Velikost textu:

New York - Oblíbený soupeř Tomáše Berdycha na letošních grandslamech? Jednoznačně Ryan Harrison. Také napotřetí český tenista přehrál amerického soupeře. Tentokrát si s ním poradil v prvním kole US Open po setech 6:4, 6:2 a 7:6. Loni na americkém vrcholu Berdych chyběl, když ležel v nemocnici se zánětem slepého střeva.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

"Tenisově to bylo super, teda s lehkým zaváháním ve třetím setu," hodnotil patnáctý nasazený Berdych výhru za dvě hodiny a šest minut.

Nejvíc se Berdych lekl ještě před utkáním. Rozhodčí hráče u sítě upozornil, že diváci mají povoleno chodit na tribunách, i když se hraje. "To mě překvapilo. To jsem trošku koukal. Asi bude veselo!" řekl si jednatřicetiletý Berdych.

Na dvorci číslo pět rychle dostal zápas pod kontrolu. Hlučnými fanoušky ani točícím se větrem se nenechal rozhodit. Největší překážkou byl pro něj soupeř. "Věcí okolo bylo víc, ale nejnepříjemnější byl on, i když jsem očekával složitější zápas. Paradoxně byl tenhle zápas asi nejjednodušší," porovnal Berdych výhru nad Harrisonem v New Yorku s letošními triumfy v Melbourne a Londýně.

Až ve třetí sadě se zápas trošku zadrhl. Berdych vzal dvakrát Američanovi servis, ale pokaždé o výhodu brejku přišel. "Vždy na jedné straně. Docela se rozfoukalo. Měl jsem dřív zareagovat a něco lehce změnit," uvedl Berdych. Setbol soupeře odvrátil bez problémů a v tie-breaku duel ukončil. "To mě těší," podotkl s úsměvem.

Berdych měl hrát už v úterý, kvůli dešti byl ale zápas přeložen. Pořadatelé většinu utkání zrušili už během odpoledne. "Je to velice výjimečně, to se při turnajích moc říct nedá, ale zvládli to poměrně dobře. Pustili nás domů rozumně brzo. Tak to má být," pochvaloval si semifinalista US Open z roku 2012.

Určitou výhodu mají hráči, kteří hráli na centrkurtu pod zataženou střechou. Ti měli den volna, zatímco Berdycha čeká další zápas hned ve čtvrtek. "Nebudu si stěžovat na střechu, že zvýhodňuje jiné, lepší hráče. Tak to prostě je, tak ten fakt musím brát a nesmím se nad tím pozastavovat," konstatoval Berdych, jehož dalším soupeřem bude 64. hráč dvouhry ATP Alexandr Dolgopolov z Ukrajiny.

Dolgopolov je pro Berdycha "starý známý", ale v soutěži je hodně nových tváří. "Když se podívám na pavouka, tak znám asi tak třicet procent hráčů. Asi budu muset začít znovu studovat. Začínají ti známí docházet," smál se Berdych.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.