ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Byl to zápas, kdy jsem si asi prošla úplně vším, řekla po postupu Plíšková

Velikost textu:

New York – Byl to zápas, na který jen tak nezapomene. Na zaplněném dvorci Arthura Ashe hrála proti domácí Venus Williamsové o svůj premiérový postup do grandslamového čtvrtfinále. V dramatickém duelu nejprve odvrátila mečbol a vydřené vítězství si nakonec připsala až na pátý pokus. Není tedy divu, že vypjaté utkání označila Plíšková za důležitý moment své kariéry.

Slavící Karolína Plíšková
Slavící Karolína Plíšková

"Prošla jsem si asi úplně vším," komentovala Plíšková průběh utkání se starší ze sester Williamsových, nad kterou vyhrála 4:6, 6:4 a 7:6. Turnajová desítka Plíšková v prvním setu jasně prohrávala, pak snížila, ale o sadu přišla. Ve druhém setu otočila z 1:3 na 6:4 a v napínavé rozhodující sadě neudržela vedení 4:2. Za stavu 4:5 odvrátila mečbol, pak sama tři promarnila.

Když už se zdálo, že ve zkrácené hře čtvrtý mečbol proměnila, jestřábí oko ukázalo aut. Až pátý mečbol využila. "Bylo toho hodně a byl to velký zážitek," řekla.

"Tohle byl důležitý zápas v mé kariéře. Tím, že to bylo na grandslamu, v Americe proti Američance na centru, tak si myslím, že mi to hodně dá. Dalo by mi to asi, i kdybych prohrála, akorát bych to zjistila až časem. Takhle se to bere líp všechno. Doufám, že mě to posune. Vezmu si z toho to dobrý," řekla Plíšková.

V chladných útrobách stadionu Arthura Ashe chodila po utkání jen v tričku. "Ještě jsem rozhicovaná," smála se česká jednička a trpělivě odpovídala na smršť otázek, které dostávala. Ze zvýšené pozornosti si ale nic nedělala. "Už jsem si zvykla, začátky už mám za sebou. A to k tomu patří, zvlášť když před 23 tisíci lidmi porazím jejich holku, která tu vyhrála všechno, tak je jasné, že o mě zájem bude," řekla.

Nejtěžším momentem si prošla v závěru zápasu. Za stavu 6:5 vedla při svém servisu 40:0 a měla tři mečboly, ale pak prohrála pět míčů v řadě. "Nedala jsem ani jeden první servis a ona jinak zahrála výborně. Neudělala jsem extra chybu. Potom jsem se cítila trošku dole, ale naštěstí jsem měla před sebou tie-break," uvedla.

Ještě předtím suverénně odvrátila mečbol. Prohrávala ve třetím setu 4:5 a 30:40 a publikum šílelo, jelikož už vidělo Williamsovou ve čtvrtfinále. Plíšková se v tu chvíli cítila v kotli poněkud osaměle. "Trošku," přitakala. "Alespoň jsem ale měla na své straně svůj servis a zahrála jsem skvěle. Věděla jsem, že do té výměny musím dát všechno. Věděla jsem, že musím podávat do jejího forhendu a nedat jí ani malou šanci být agresivní. A povedlo se," popsala, jak se udržela v utkání.

Ve čtvrtfinále se utká s Chorvatkou Konjuhovou

Stále dokola v poslední době slýchala, že je jedinou hráčkou ze světové dvacítky, která si na grandslamu ještě nezahrála čtvrtfinále. Teď už to neplatí. "A doufám, že už se o tom přestane debatovat," řekla svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka.

Když měla tiskovou konferenci, ještě neznala jméno příští soupeřky. Očekávalo se, že by měla hrát s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, proti které ještě nezískala set. "Půjdu v pohodě a chci hrát nejlepší tenis, co umím. Když to dokážu, tak určitě šanci mám," věřila Plíšková.

Hrát nakonec bude s Anou Konjuhovou, osmnáctiletou Chorvatkou s tvrdými údery, ale i na tu platí slova české tenistky: "Ve čtvrtfinále grandslamu není lehký soupeř. Když budu hrát jako proti Venus, tak určitě šanci mám."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.